Hänessä ei ole mitään vikaa, eikä siitä toisessa rikollisessa Kataisessa. Himanen on joutunut väkisin pahaan valoon.
Himaselle vinkki: Suksi kuuseen, Katainen ei nyt kerkii!
Himaselle vinkki: Suksi kuuseen, Katainen ei nyt kerkii!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jätkä on täys korttitalo.
Äijä piipittää ko mynät olis jääneet ovenrakoon saranapuolelta, erittäin huono verbaalinen ulosanti ja:
keisarilla EI ole vaatteita...
Filosofi Pekka Himasen siteeraama Gandhin mietelause on julkaistu vastikään sanasta sanaan varainhoitoyhtiön osakeannin markkinointiesitteessä.
http://www.kauppalehti.fi/omaraha/loysiko himanen gandhinsa sijoitusesitteesta/201304403141?utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=boksi&utm_content=Versio4&utm_campaign=Boksi
Suosittu lainaus ei vastoin Himasen ja Taaleritehtaan julki tuomaa käsitystä ole kuitenkaan peräisin Gandhilta. Lainaus on tavattu Yhdysvaltain ammattiliittojen piiristä vuonna 1918, ja sen jälkeen sitä on käytetty viljalti tarroissa.
Hhahahaha, ääliö luulee lainaavansa Gandhia :) On jätkällä tieto hallussa. Onneksi tuonkin pellen kupla puhkesi.
Sopiva pari Kataisen kanssa. Kumpikin valehtelee aina kun aukaisee suunsa.
Neitimäinen keikari tulee tipahtamaan korkealta. Tarkemmin tarkasteltuna koko osaaminen ja henkilö on silmänlumetta. Keisarilla ei ole vaatteita.
Ahneella on pas***nen loppu
Vastenmielisen näköinen hyypiö. Tulee mieleen Jukka Keitele
Täys tyhjäntoimittaja, en arvosta pätkääkään.
Himasesta tulee Suomen talouselämän pelastaja. Odottakaa vaan idiootit ja naurakaa sitten jos pystytte.
Himanen ei kykene pelastamaan edes omaa sukeltavaa uraansa
HOMONEN ON PELLE
Himasta turhempaa leukojen aukojaa ei Olekkaan. Täysi huijari.