PS-nuoret ei juurikaan saanut tukea

PS-nuoret 20000€
Kokoomus-nuoret 950000€
Vasemmistonuoret 318500€

Miksi hitossa porvarit saavat noin pirusti tukea pärjäävät vähemmälläkin? Eihän ne nyt mitään kommareita pitäisi olla?

Mutta tuolla kuitenkin linkki-->http://www.minedu.fi/export/sites/default/OPM/Nuoriso/nuorisotyon_avustukset/nuorisojaerjestoet/myoennetyt/valtakunnalliset_nuorisojarjestot_2013.pdf

Parempi kun lopettaisi nuo tuet kokonaan kun eivät osaa sitä tehdä reilusti.
663
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Viimeiset 40 v, kepu, kok ja sdp ja vasemmistoliitonkin nuoriso järjestöt ovat olleet pelkkiä suojatyöpaikkoja. Koska yksityiselle sektorille ei huolita, ja kuntiin ei enää pystytä palkkaamaan poliittisia suojatyöpaikkoja. Mitään muuta noilla ei ole arvoa...........

Äänestä
  • Niin. ja milläs rahoilla me ensi kesän viinat ostetaan ???

    Äänestä

Eikö Soinijugend voi kaljoitella Hommakerhossa omilla rahoillaan? Kovin anniskeluravintolapainotteiselta vaikuttaa muutenkin tuo peruSS-nuorisotoiminta.

http://www.ps-nuoret.fi/kalenteri

Eikö Simon Elo voi reissata hengailemaan ameriikan persujen kanssa omilla rahoillaan?

http://www.ps-nuoret.fi/uutiset/simon-elo-osallistuu-cpac-2013-konferenssiin

Näitäkö sitten pitäisi sponsoroida julkisella tuella? Ja eikö 20000€ ole näitä varten aivan tarpeeksi ja sittenkin vielä hiukan?

Äänestä

Tällähetkellä tilanne todella on tämä, kansanuutisten kommunistilehti
saa Suomessa tukea vielä 20 vuotta Gorban jälkeen
(Neuvostoliiton kompuolueen pääsihteeri - korkein auktoriteetti
maailmassa - ilmoitti tuolloin että kommunismi ja taistolaisuus
on syvältä)

Uustaistolainen koulupudokas Arhimäki tekee vielä jonkin
aikaa Kataisen vallanhimoisen siiven alla mitä haluaa
mutta pian koko

Kuusisen stalinistisuvun aikanaan perustamaa puoluetta vasliitto
ei enää ole vaalien jälkeen.

Eurostoliiton tukeminen uustaistolaisille vie heidän puolueensa
tilttiin kuten vei Neuvostoliiton juoksupoikana oleminen.

Eurostotilanne
http://timosoini.fi/2013/02/puheeni-london-school-of-economicsissa-suomennos/

Äänestä
  • Ja Soini kielitaito - my ass. Soini kuuluu vaativan persujen eurovaaliehdokkaiksi pyrkiviltä kaiken muun ohella myös hyvää englannin kielen taitoa. Soinin oma kielitaito on tunnetusti - no vaatimattomalla tasolla, vaikka äijä ravaa jatkuvasti potkupallo- ja kaljareissuilla Englannissa ja Irlannissa.

    Soini luulee edelleen, että hänestä oltiin ja ollaan kiinnostuneita hänen ylivertaisen poliittisen ja taloudellisen ajattelunsa sekä loistavan kielitaitonsa takia. Narsisti-Soinille ei ole kerrottu, että todellisuudessa hän on kiinnostava lähinnä freak show -hahmona. Mieleeni tulee 1990-luvulta Soinin venäläinen versio, Vladimir Zhirinovski, joka kiersi ympäri maailmaa pitämässä showtaan.

    Oudot, juopot, rumat, huonosti pukeutuvat ja kaikin puolin häiriinryneet poliitikot saavat kaikkialla maailmassa paljon huomiota.

    Äänestä

Ps-nuorissa on varmasti vaan maalaisjuntteja jotka on iha sairaan tyhmii ei nuoret pidä persuja minää muuna ku pelleinä paitsi nää juntit

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mielenköyhyys kirjoitti:

PS-nuoret 20000€
Kokoomus-nuoret 950000€
Vasemmistonuoret 318500€

Miksi hitossa porvarit saavat noin pirusti tukea pärjäävät vähemmälläkin? Eihän ne nyt mitään kommareita pitäisi olla?

Mutta tuolla kuitenkin linkki-->http://www.minedu.fi/export/sites/default/OPM/Nuoriso/nuorisotyon_avustukset/nuorisojaerjestoet/myoennetyt/valtakunnalliset_nuorisojarjestot_2013.pdf

Parempi kun lopettaisi nuo tuet kokonaan kun eivät osaa sitä tehdä reilusti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu