Nopea tiedotus.
Ei tämä palsta Jumalaa kumoa
luulot kuriin
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Neiti tiedottaa sitten vaan. Mikä on asia tällä kertaa neidin nimimerkillä numero 10067?
No eipä taida olla kenenkään tarkoituskaan *jumalaa kumota', mutta kreationistien luuloja = uskomuksia kylläkin!
Jumissa taas ALA edessäsi, onko se Jumala? Jumalan näkevät vain puhdassydämiset, siinä missä jotain näkevät:-)
>>Ei tämä palsta Jumalaa kumoa
Vaikka kretut kuinka ponnistelisivat, en silti usko että Jumala on ääliö. Luulenpa että en ole aatoksineni kovinkaan yksin.
Enivei, tänään täällä on taas paljon hupia tiedossa. Toivottavasti ehdin notkua palstalla riittävästi nauttiakseni joka tavusta.
Eikös ihminen ole Jumalan kuva?
Voiko Jumalasta tehdä päätelmiä kressujen esiintymiseen ja olemukseen perustuen? Jos voi, niin kressujen jumala on aikamoinen pikkusielu ja poropeukalo, suunnittelijanakin kaikkea muuta kuin älykäs. Lienee sitten kressujen käsityskyvyn kokoinen sekä kyvyiltään että motiiveiltaan.
Onneksi on näitä muita uskovia - he antavat toisenlaisen kuvan Jumalasta.