Vapaudu pimeyden voimista / Pirkko Vesavaara

5+11=?

6

294

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä video....

      Kyllä Pirkko Vesavaara puhuu tuossa asiaa. Tänään on paljon kaikenlaista new age- oppeja ja henkiparantajia ja jopam uskovaiset harrastavat sokeudessaan iitä.
      Tunnen Vesavaaran hyvin ja olen parantunut hänen rukoillessa pitkäaikaiseta sairaudesta. Jumala käyttää Pirkkoa voimallisesti ja monet tulevat uskoon hänen palvelustyön kautta.

    • juttututtu

      Minkälainen on pitkäaikainen sairaus?

      • hyvä video ..

        Sairastin noin 7-vuotiaasta asi suolistosairautta. Todella piti miettiä mitä suuhunsa laittoi ja maha oli jatkuvasti kipeä ja koin tramppeja. Olin paljon poissa koulusta ja pitkät automatkat olivat hirveitä.
        Pirkko rukoili puolestani(kesällä tulee 13 vuotta). Rukouksen jälkeen maha rauhoittui. Nyt en kärsi enää mahavaivoista, syön mitä mieleni tekee ja voin matkustaa. Ei ole ollut monta kertaa edes pientä vatsakipua parantumisen jälkeen.


    • juttututtu

      hyvä video ..17.4.2013 22:520 lainaus
      Sairastin noin 7-vuotiaasta asi suolistosairautta".

      Kiitos vastauksestasi, muutta vielä jäin kaipaamaan lääketiteellistä diagnoosia.

    • Eräs tuntemani henkilö kävi Pirkko Vesavaaran tilaisuudessa. Hän kertoi Vesavaaralle vaivansa, jotka olivat alkoholiin ja psyykkeeseen liittyviä. Vesavaara totesi että tämän henkilön jalat ovat erimittaiset. Rukoiltava ei tiennytkään että näin on, koska fyysisesti koki olevansa kunnossa. Niin sitten rukoiltiin, että jaloista tulisi samanmittaiset.

    • näin pittää

      Tämä Pirkko julistaa täysillä evankeliumia Jeesuksesta niinkun pitääkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1413
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      906
    4. 68
      713
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      703
    6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      224
      637
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      589
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      551
    9. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      527
    10. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      513
    Aihe