Näyttäkää minulle enkeli

en usko

Minä en usko että enkeleitä on olemassa. Olen kannastani 100% varma. Täällä kuitenkin vaikuttaa olevan paljon ihmisiä, jotka ovat kanssani eri mieltä.

Pidän mahdollisena, että olen saattanut itse erehtyä. Tästä syystä pyytäisin jos joku palstalainen voisi auttaa ja näyttää minulle enkelin siten, että asiassa ei synny mitään epäilyn häivääkään. Voisiko joku tämän tehdä?

En siis halua lukea mitään kirjoja ta rukouksia tai osallistua kursseille. Haluan nähdä enkelin ihan omin silmin. Sitten voin uskoa niihin.

Voiko joku auttaa?

9

224

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aira56

      Esitä itsellesi kysymys. Saat vastauksen, mutta muista että se vastaus voi tulla missä muodossa tahansa, milloin tahansa ja miten tahansa.

      Enkelillä ovat monet kasvot!

    • siivetön enkeli

      Uskovainen en ole enkä sellaiseksi tule. En voi mitenkään todistaa sinulle, mutta lapsena sain nähdä enkelin. Tai olennolla oli ainakin maahan asti ulottuva valkoinen puku, jonka helmojen alta pisti esiin paljaat varpaat, aivan samanlaiset kun meilläkin. Siipiä en nähnyt. Olento katosi yhtä nopeasti kuin oli tullutkin.

      Enkelin näkeminen ei ole höyräyttänyt minusta uskovaista. Olen jalat maan pinnalla ehdottomasti edelleen.

    • Niimpäniintaas

      Pidän todella viestistäsi ap. Kukaan maailmassa ei voi toteuttaa toivettasi, että näkisit sellaisen tai muitakaan henkiolentoja. Jos haluat kumminkin yrittää, niin meditoinnin/rauhoittumisen aikana voi saada yhteyden ehkä juuri siihen mitä etsit.

    • Enkeleita onko heitä

      "En ole laitosasukas, elämäni ruumiillista työtä tehnyt, kirkon jäsen mutta en erityisen uskonnollinen, tapaus sattui n kymmenen vuotta sitten vatsakalvon tulehduksen jälkimaininkeissa. Olin erittäin huonossa kunnossa kun enkeli ilmestyi sängyn päähän ja sanoi "voit tulla" ja siirtyi hieman sivuun, vastasin vähän kauhistuneena että en millään voi tulla, lapset on pieniä ja jotain muutakin, enkeli tarkasteli minua vähän niinkuin uteliaana ja häipyi ja sen kummemin ei näkynyt, paraneminen alkoi pikkuhiljaa tuon tapauksen jälkeen, sanoja ei käytetty ja paljon muitakin yksityiskohtia tapauksesta on muistissa, OLISIN NÄHNYT MITÄ ENKELINTAKANA OLI JOS OLISIN KURKISTANUT, ei vain tullut tuossa tilanteessa mieleen.."

      "Enkeliksi kutsuin vain siksi että en tiedä parempaakaan nimeä, kirjoitukseen sain sysäyksen tuosta Amerikkalaisen kirurgin jutusta, niin samanlainen kokemukseni oli. Muutama yksityskohta vielä, olin hetken jotain suurempaa mitä en osaa kuvailla, irti matkoista, ajasta, materiasta, LÄHTÖ OLISI OLLUT TAVATTOMAN HELPPO, mitään painostusta ei käytetty ja sanaton kommunikointi oli kristallinkirkasta. Enkeli on sukupuoleton olento, kaavusta vain saa naisellisen vaikutelman ja enkelillä ei ole siipiä, SIIVISTÄ SAA VAIKUTELMAN TAVATTOMASTA VALOSTA ENKELIN TAKANA, näkyvillä oli muitakin mutta he olivat taustalla, muisti vuosia jokaisen yksityiskohdan, niin hämmentävä kokemus oli.."

    • en usko

      Joopajoo. En pyytänyt listaamaan missä te enkeleihin uskovat olette niitä mielestänne nähneet. En myöskään halua neuvoja mihinkään meditaatioihin, rukouksiin tai muihin loitsumenoihin.

      Pyydän vain, että jos enkelit kerran ovat mielestäsi totta, niin voisitko näyttää minulle sellaisen jotta voisin uskoa niihin?

      Ihan pienikin enkeli riittää.

      • Helppo juttu,

        ammu itseäsi mahaan, kuolema tulee noin 3 päivän päästä, sitä ennen voit keskustella enkelien kansa, ihan oikeiden ja oikean kokoisten..


    • pilli-piipari1

      uskon kyllä, että ihmisten ympärillä on enkeleitä. Kerrankin sanoin kotona televisiota katsoessa, että tiedän teitä enkeleitä olevan tässäkin huoneessa. olisitteko kilttejä ja näyttäytyisitte minulle. noh melkein heti paperit keittiön seinältä alkoi tippua lattialle ja eräs taulukin.sanoin, että olen hiukan pettynyt, kun ette voi näyttäytyä vaan tiputtelette papereita ym. uskon silti, että enkelien läsnäolo sen teki.

    • en usko

      Surkeita esityksiä teilte enkeliuskovaiset.

      Huom. en ole kiinnostunut kuulemaan, miten itse olette kokeneet enkelien heittelevän papereita tai höyheniä tai muuta sellaista.

      Pyydän, että näyttäkää minulle enkeli.

      Sovitaan aika ja paikka. Missä voin nähdä enkelin?

      Todistakaa tämä asia minulle.

      • Haluatko todella ?

        "ammu itseäsi mahaan, kuolema tulee noin 3 päivän päästä, sitä ennen voit keskustella enkelien kansa, ihan oikeiden ja oikean kokoisten.."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1218
    2. 73
      1193
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      97
      957
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      44
      851
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      812
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      781
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      758
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      653
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      604
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      546
    Aihe