Monenlaisia. Useimmiten niissä on hevonen.
Kaikki alkoi isäni näkemästä unessa jossa koetin päästä valkoisen hevosen selkään ja ensin pelkäsin ja sitten rupesin taituroimaan sen selässä. Olen katsonut pari musiikkivideota joissa tuo hevonen on tullut kummassakin esille.
Katsoin akustisia kitaroita tori.fistä, ja löytyi sellainen kitara netissä jossa oli siskoni tytön erikoinen nimi. Sitä ennen siskoni juuri laittoi minulle facebookviestin kun oli nähnyt tv:stä ohjelman joka liittyi juuri silloin käymäämme keskusteluun elämäni ongelmista yms.
Sitä ennen myös oli tapahtunut tällainen: Sain päähäni yhtä äkkiä yhden sanan kun itkin elämääni ja vaivojani jonka googletin ja siellä oli erään tulevan testin nimi joka testaa kaikki bakteerit ja virukset. Toki kaikki voi vain olla sattumaa Mutta todella kummallista tämä on. En ota noita niin vakavasti mutta vähän mietityttää.
Ja mitä se tuo hevosjuttu oikein tarkoittaa kun se nyt monta kertaa tupsahtaa aina eteen, sen isän näkemän unen jälkeen. Isä on aina väittänyt näkevänsä enneunia. mutta tiiä nyt siitä.
Mihin nuo kaikki viittaa. Ja kuka tuon takana on jos tuossa on jotain yliluonnollista? Ei varmaan ole mut pakko täältä kysyä. Kun ihmetyttää kovasti.
Tänään näin musiikkivideossa jonkun ratsastavan valkealla hevosella. Heti kun saín aikoinaan isältä kuulla hänen unestaan. Samana päivänä idolini (eräs laulaja) , häneltä oli ilmestynyt video kappaleesta youtubeen jota olin ennenkin kuunnellut siellä ilman videota ja hän ratsasti siinä ruskealla hevosella.
Tämä kaikki on tapahtunut juuri tämän kuukauden sisällä. En ole KOSKAAN kokenut mitään tällaista.
Olen saanut paljon ennemerkkejä
8
283
Vastaukset
- asiasta tietäviä ?
En tiedä liittyykö nuo siihen kun olen pyrkimässä tangolaulukilpailuun tangomarkkinoille. Mutta päätin juuri että taidan perua sen. Ja luulen että niin teen. Minusta tuntuu että en jaksa sitä tässä elämäntilanteessani. TArkoittaako nuo merkit että minun pitäisi vain mennä ? Ja joo. En usko enkeleihin, että en tiedä onko oikea palsta, mutta kukaan ennustukset palstalla ei osannut laittaa minkäänlaista viestiä tuohon kysymääni kysymykseen noista merkeistä.
- asiasta tietäviä ?
Elämäntilanteeni, on hyvin vaikea. En usko että tangomarkkinoille meno nyt olisi järkevää vaikka pärjäisin. Mutta miksi ihmeessä noita merkkejä satelee nyt koko ajan ? Ja kuka niitä laittaa. Ja mitä niillä minulle yritetään viestittää ?
- olemme ihmisiä
Sinulla on stressiä ja siitä syystä sinulla nyt ns. iso ratas luistaa.
Et ole luultavasti tulossa varsinaisesti hulluksi mutta suisittelisin ottamaan ihan kunnon aikalisän ja viettämään muutaman päivän rentoutumalla, ulkoilemalla ja nukkumalla.
Et ole vastaanottanut minkäänlaisia ennusmerkkejä. Voit rauhoittua. Mitään ihmeellistä ei ole tapahtumassa. Se tunne on vain oman mielesi myllerrystä.
Kaikkea hyvää kevääseesi.- asiasta tietäviä
Nuo kaikki tapahtumat on kylläkin totta ja niitä on sattunut lähipiirillenikin.
- kesk aloittaja.
Se, että päähän tulee sana, jonka googletan ja huomaan että sillä on paljon merkitystä liittyen elämäntilanteeseeni. Kun pyydän apua. Ja sen jälkeen sattuu kaikki nämä merkit. On kyllä kaikkea muuta kuin sattumaa
- kesk aloittaja.
No joo. On sulla pointtia. Onhan nuo kaikki tapahtunu. Mut onhan mulla stressiä elämäntilanteeni takia. Aattelin et annan olla koko homman. Ja kokeilen toisena vuonna. Jos/kun siltä tuntuu. Ja olen siihen sataprosenttisen valmis
- kesk aloittaja.
kesk aloittaja. kirjoitti:
No joo. On sulla pointtia. Onhan nuo kaikki tapahtunu. Mut onhan mulla stressiä elämäntilanteeni takia. Aattelin et annan olla koko homman. Ja kokeilen toisena vuonna. Jos/kun siltä tuntuu. Ja olen siihen sataprosenttisen valmis
Viikonloppunakin esim.. tuli kännykän ruutuun iltasanomien sivu! Siis tyhjästä. Sit luin sitä juttua mikä siinä oli heti ekana. Niin siinä oli jotain kun isä sanoi että poikansa oli kuin enkeli ja uskoi että häntä on johdatettu. Sen jälkeen tuumasin kotonani että jos tässä nyt joku on jotain merkkejä antamassa että minun on tuonne mentävä ihan sillä että näkee tulevaisuuteen. Eikä sillä että on sitä mieltä niin antakoon lisää merkkejä. Eikä niitä ole tullut. :D Joo kuulostaa sekopäiseltä. Enkä oo uskovainen enkä yleensä muutenkaan taikauskoinen mutta tähän mennessä niitä ei oo enää tullut.Ihmejuttuja. Olkoot koko homma
- kesk aloittaja.
kesk aloittaja. kirjoitti:
Viikonloppunakin esim.. tuli kännykän ruutuun iltasanomien sivu! Siis tyhjästä. Sit luin sitä juttua mikä siinä oli heti ekana. Niin siinä oli jotain kun isä sanoi että poikansa oli kuin enkeli ja uskoi että häntä on johdatettu. Sen jälkeen tuumasin kotonani että jos tässä nyt joku on jotain merkkejä antamassa että minun on tuonne mentävä ihan sillä että näkee tulevaisuuteen. Eikä sillä että on sitä mieltä niin antakoon lisää merkkejä. Eikä niitä ole tullut. :D Joo kuulostaa sekopäiseltä. Enkä oo uskovainen enkä yleensä muutenkaan taikauskoinen mutta tähän mennessä niitä ei oo enää tullut.Ihmejuttuja. Olkoot koko homma
En usko myöskään enkeleihin. Mutta toi viimeinen juttu oli aika jännä. Ja että alunperinkin tälle enkelipalstalle tästä myös kerroin ja viimeisin outo juttu oli tuo. Mut ihan sama. Anti olla. Ja joo. En ollut sillä viikolla selaillut kertaakaan kännykälläni iltasanomien sivuja. Että olisin sen jotenkin vahingossa kännykkääni liittänyt. kun se oli muiden palkkien joukossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3874373Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483759KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1032715Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152259Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521930Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181858- 1201826
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241419Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit141347