Ydinaseeton lähi-itä

Eikö Irania voisi houkutella ydinaseettomuuteen sillä, että Israel lupaisi poistaa oman ydinaseensa ja päästäisi tarkastajat maahan? Olisi tasapuolista Irania kohtaan, että jos se ei saa ydinasetta, niin silloin ei myöskään Israel.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Iranhan on jo ydinaseeton, ja Ahmadinejad totesi taas äskettäin, että ydinaseilla uhkailevan politiikan aika on maailmassa ohitse. Siinä oppia ja ojennusta niin Pohjois-Korealle kuin Israelillekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies32kohkt kirjoitti:

Eikö Irania voisi houkutella ydinaseettomuuteen sillä, että Israel lupaisi poistaa oman ydinaseensa ja päästäisi tarkastajat maahan? Olisi tasapuolista Irania kohtaan, että jos se ei saa ydinasetta, niin silloin ei myöskään Israel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu