Astuin sisälle kahvilaan...

kahvi mustana

ja samallla,kun tein tilaustani tulin huomanneeksi erään pöydän äärellä istuvan naisen. nainen isolla N:llä. Wau ! Kaikki pöydät hänen lähellään oli täynnä asiakkaita ja itselleni vapaa pöytä löytyi läheltä, mutta harmikseni se sijaitsi paikassa josta ei vonut nähdä tuota upeaa ihmistä, joka valaisi koko paikan, kuin puhtain jalokivi omalla loistollaan. Nielin pettymyksentunteeni, etten voinut olla näköyhteydessä häneen. Siitä huolimatta oli silti tapahtunut jotain sisälläni...tunsin miten tietynlainen mielen ja kehon valtaava energia otti minut valtaansa, kuin keväinen koski siepatessaan rannalla olevat venevajat mukaansa voimalla jonka syleilystä ei ollut paluuta. Olin nähnyt hänen vain sekuttien ajan, ja siltikin se hetki riitti vangitsemaan minut, kuin ristilukki saaliinsa seittiinsä kietoen. Tilanne ei sallinut minulle minkäänlaista mahdollisuutta koettaa tehdä häneen tuttavuutta, mutta hänen ulkomuotonsa ja olemus jäi mieleeni, kuin poltiraudalla merkiten.

Heräsikö sisälläni lapsekas toive hänen kiinnostuksestaan minuun vai koinko oikeasti jonkin näkymättömän energian välillämme molemminpuolisesta halusta saada tutustua toisiimme? Sen tiedän, että jos saan tilaisuuden nähdä häntä uudelleen, en jätä tilaisuutta käyttämättä ja katsoa pelikorttini.

2

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei huijattavissa

      Täähä on täyttä kuraa. Kuitenkin teit treffit ton typyn kans ja menit sitten laakkanoitten alle ;)

    • J.Ortikka

      Onnea uuteen suhteeseen! Kastuiko kärki ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1798
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1307
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe