Bostonin pommi-isku epätoivoinen fakse flag

Säälittää jo

Bostonin pommi-isku on jenkkien ja Naton epätoivoinen oma yritys.

Se muistuttaa 9/11 ja Dianan murhaa.

9/11:n iskujen aikaan USA:n turvallisuus- ja puolustus olivat sotaharjoituksissa. Niin olivat Bostonin iskujenkin aikaan.

Dianan tappaneen turvallisuusmiehen puhekyky turmeltiin. Niin nytkin Bostonissa. Toinen tapettiin ja eloonjäänyt jota ei voinut tappaa kun media oli jo piirityksessä mukana tehtiin puhekyvyttömäksi.

USA:n armeija ja Nato ovat konkurssissa, ne eivät saa uusia sotilaita, niiden iskukuky ja toimintavalmius ovat mennyttä, poliittinen valta ja media eivät enää luota USA:n armeijaan ja Natoon varauksettomasti.

Venäjän ja Kiinan armeijat voimistuvat ja menevät jo menojaan, USA:n armeija ja Nato tuhoutuvat tehottomuuteen, kalleuteen, vääränlaiseen osaamiseen ja aseistukseen, taloudelliseen mahdottomuuteen.

Nyt false flag -terrorilla USA:n armeija yrittää saada itselleen luottamusta ja rahaa.

28

754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hckhfxjxfg

      Juttusi osoittaa vain sen, kuinka kauas reaalimaailmasta olet harhautunut. Jos et ole jo hoidossa, olet pahasti sen tarpeessa.

      • Valsevlak

        En nyt menisi sanomaan että kovin kauas reaalimaailmasta aloittaja olisi harhautunut

        Obama: Tehkää mielipiteet Bostonin pommeista vasta kun hallinto päättää


        Kansalaisten ei tulisi tehdä mielipiteitä Bostonin terrori-iskuista ennen kuin hallinto tekee omat johtopäätöksensä, sanoi USA:n presidentti Obama lauantain vastaisena yönä puheessaan Valkoisesta talossa. Näin siitäkin huolimatta, että Obama ehti jo tuomita epäillyt veljekset aiemmin perjantaina.

        Toimittaja: Janus Putkonen
        22.4.2013, Verkkomedia.org

        http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=3&id=7652


    • tavis meister

      mene sinä tavallinen maisteri vittuun jo siitä

      • öifuyujyf

        Taidat erehtyä henkilöstä. Tosin jokainen täysipäinen tekisi jutustasi suunnilleen samanlaisen analyysin. Kaukana hämärän rajan takana....


    • On ne vaan kieroja

      Niin liittykö tuo otsikoimasi "fakse flag" jotenkin Tanskaan?

      http://da.wikipedia.org/wiki/Faxe

      Ei niillä muuta lippua ollu kuin Tanskan, mutta vaakunassa näkyy kaksi hevosta...Aivan, iskussahan on väitetty olevan kaksi tekijää. Vaakuna näyttää olevan mustavalkoinen, ja sellainenhan tuntuu olevan aloittajan maailmankuvakin.

      Muuten puhut kyllä asiaa, puhekyvyn lisäksi ovat luultavasti sirkkelöineet uhrin sormet ettei pysty kirjoittamaan TOTUUTTA tästäkin asiasta. Tai sitten ovat valkanneet kirjoitustaidottoman tähän hommaan. USA:n armeijaahan on luonnollisesti manipuloinut koko homman. Jokohan siviiliviranomaiset tajuaa pistää omaa valmiuttaan korkeammalle silloin kun armeija harjoittelee kun kerran aloittajakin pystyy osoittamaan selvän syy-yhteyden harjoitusten ja terrori-iskujen välillä.

      • Illu Mi Naatti

      • Sinne mäni....

        Ehkä tuo aloittaja tarkoitti kirjoittaa otsikkoon jotta false flag. Tai sitten se kirjoitti tahallaan että fakse. Että illuminaatti hämääntyisi edes hetkeksi. Että ehtis aloittaja hävittää jälkensä. Ei muuten onnistunut. Aloittaja ei ole kommentoinut mitään. Eikä kommentoi. Kaikki tiedämme miksi....


    • jhkjhkjhk

      Ainoa, mikä tässä säälittää on sinun tyhmyytesi.

    • 9876y

      False flagit ovat totta, mutta kyllä niitä oiketakin terroristeja ja kilipäitä tälle pallolle mahtuu.

    • Lavastusta

      9/11 oli false flag lavastus, Bin Ladenin tappo oli false flag lavastus, ja nyt Boston.

      USA:n ja Naton on pakko tehdä feikkejä kun ne eivät oikeita sotia voita. Niiden terrorismin vastainen sota on ollut jatkuvaa tappiota.

      Poliitikot eivät anna rahaa, kansa ei tue sotaretkiä eikä armeijaa jos ei tule voittoja ja kun niitä ei tule niin niitä pitää lavastaa.

      • fel biljett

        bin ladenin tappo oli false flag? eli siis taleban tappoi bin
        ladenin itse ja jenkkejä syytetään?


    • Döyh

      Voi luoja mitä salalittoo hörhöjä täältä suomestakin löytyy..hankkikaa oikeaa tekemistä pienen päänne menoksi..

    • kabooommm!!!!

      Mossadi mossautti.

    • Voissa paistettu?

      Montako ruplaa sulle maksettiin tästä hengentuotteesta? Voisivat pitää edes jotain tasovaatimuksia siellä internetprikaatien värväysosastolla.

    • Kalkkilaivan kapu

      Islamistit yrittävät epätoivoisesti kääntää tosiasioita joksikin muuksi. Enpä olis uskonut että al-qaidalla on täällä suomenmaassa näin monta hangaround jäsentä.
      Luultavasti isoveli synnyinmaassa sai koulutusta terrori-iskuihin mutta sitä ei pitänyt jenkkilässä tehdä, ilmeisesti islamkasvain syveni päässä tuli ja kuningasajatus että pamautetaanpa jo bostonissa. Nyt tsetsenian luolissa kouluttajat kiroilevat hätäistä oppilastaan.

    • Niille jotka vielä uskaltavat lukea: http://nwohavaintoja.blogspot.fi/
      Lampaat määkivät eliitin tahtiin tai ovat kauhusta hiljaa niinkuin tämän palstan peukuttajat. Jäähän siitä peukutuksestakin merkintä Ison Veljen tietokoneelle. Ja ainakin Ruotsiin ja USraeliin. Sopivan hetken tullen sitten tekaistaan syyte jostakin, hyvänä esimerkkinä nämä kaksi syntipukkia ja tuhannet muut niin meillä kuin muualla. Historia toistaa itseään, loputtomasti.

      • Teemu 23

        Teemu hiljaa; lopeta se Teepuolueen kannatus ja FOX tv-kanavan palvonta.

        Väität että Amerikka on Illuminati-maa ja silti nielet kyselemättä Amerikkalaisen nettipropagandan.

        Kertoisitko miksi?


      • ei järkee.....

      • maalimankirjat sekas

      • maalimankirjat sekas kirjoitti:

        siis mitä, skeptikko epäilee virallista uutisointia?!... johan nyt jotakin...

        On tietenkin mahdottomuus että salaliitttoteoreetikko ymmärtäisi ironiaa.

        Täysin mahdotonta.


    • outo paikka hymyyn
    • Kuka räjäytti

      Jenkit tekivät taas tökerön false flagin. Bin Ladenin tappo oli yksi ja nyt Bostonin pommi-isku toinen.

      Noi mediajutut iskee yksi kertaisiin just ja just peruskoulun suorittaneisiin ja kokoomuslaisiin Amerikan ihailijoihin.

      Nytten FBI:n touhut alkavat paljastua. Voi olla, että kumpikaan pommimiehistä ei ollutkaan pommimies ihan niinku oikeesti.

      Kuka siis räjäytti pommit?

      • ei tästää

    • Follow The Money

      Ja tämä false-flag toistelu on taas Amerikasta liikkeelle lähtenyttä äärioikeistolaisen TEEPUOLUEEN propagandaa jolla taataan ettei seuraava presidenttikään lopeta suurkorporaatioiden verovapauksia.

      Ymmärrätkö yhtään missä Amerikka tänään menee?

      • Toopelle

        Logiikantajusi on perseellään, toope.


      • Ei niitä kiinnosta
        Toopelle kirjoitti:

        Logiikantajusi on perseellään, toope.

        Ja sun Amerikanymmärrys ei ole ihan kohdallaan.

        Kannattaa seurata paremmin.


    • Postonin lavasuts

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      53
      2702
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      95
      2349
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      6
      1711
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      54
      1220
    5. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      283
      1097
    6. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1084
    7. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      20
      952
    8. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      71
      924
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      23
      845
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      55
      783
    Aihe