Rasistinen hyökkäys !
uhri sytytettiin
1478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Pitäisikö tämä samalla tavalla kostaa somaliyhteisölle?
ilmanmuuta
Tästähän on olemassa laki (simputus).
Esimerkki: Komppanian marssiharjoitus täysi varustus niskassa. Joukkueet marssivat sopivaan paikkaan, jossa voi turvallisesti suorittaa varustetarkastuksen, että kaikilla on varmasti kaikki tarpeellinen mukana. Sopiva paikka löytyykin 5 km päästä kasarmilta. Kuinka ollakkaan, alokas Nönnön Nööltä puuttuu nenäliina. Se täytyy tietenkin hakea kasarmilta. Olisi kuitenkin lakien mukaan rikollista laittaa alokas Nönnön Nöö yksinään hakemaan sitä 5 km päästä, koska se voitaisiin tulkita simputtamiseksi. Niinpä sitä nenäliinaa lähtee hakemaan kaikki ja reippaasti juosten.
jos nyt joku armeijaa käymätön sivari alkaa piipittää, miksi se nenäliina on niin tärkeä, niin pitänee selittää. Sitä ei armeijassa missään tapauksessa oikeasti käytetä nenän niistämiseen, vaan se on hämärätaistelussa välttämätön apuväline. Se laitetaan niskaan roikkumaan, että takana tuleva näkee, eikä ammu omia. Myös karkureita on helpompi tähdätä niin vihollisen kuin omien sotapoliisienkin.
Ymmärrätkö sinä sentin merkki, että armeijassa simputtaminen on kielletty - ja siviilissä kollektiiviseksi rangaistukseksi kutsuttu samoin?
Joo - mutta sen puuttuminen joltain ei nykyarmeijassa tuo koko porukalle rangaistusta.
Test
Test
Jaa
Ai nykyarmeijassa vain osaa porukasta rangaistaan, jos yksi töppäilee.
Nerokasta!
koiranruokaa ja hammasrattaiden väliin
mitä helvettiä
Miksi sensuroit kirjoituksia.
Sinulla ei yksinkertaisesti ole järkeä sen vertaa, että kykenisit toimimaan luotsina.
selitähän, miksi Suomea rangaistaan Bostonin ruttotautisten musujen takia?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201304210141122_uu.shtml
Koko maailma kärsii terrorismista - ja Tshetsenian tilanne on kuin äidin ryytimaa radikalismille - mistä se ikinä sisältönsä ottaakin.
taas asiatonta sensurointia
Se on rikos.
Mover ei oikein ymmärrä mistä tässä jutussa on kysymys
Luuleeko Mover ja suomen hyysäri akat että kun suomeen otetaan pakolaisiksi somaleja, afgaaneja, pakruja yms ääri islamisteja että he muuttuvat länsimaalaiseksi kun he tulevat suomeen.
Me emme usko että he muuttuvat vaan tuovat käytöstapansa suomeen ja kuten esimerkissä ruotsiin.
Tämä on todella pelottava näkymä tulevaisuuteen