Tällä ei tietääkseni ole mitään tekemistä varsinaisten sukupuolitautien kanssa, mutta mistä johtuu että kulli tuoksahtaa kalamaiselle vaikka olisi hetki sitten ollut suihkussa? Olen "kärsinyt" tästä jo jonkin aikaa, viime vuonna otin antibiootteja erääseen paiseeseen mutta huomasin että se auttoi myös tähän ongelmaan, tosin se tuli takaisin joskus kuurin jälkeen. Osaatteko suositella jotain voiteita jotka poistavat sen hajun tai osaatteko sanoa mistä se johtuu.
Penikseni haisee.
3546457
12426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Esinahalliset penikset tuppaavat haisemaan.
Suosittelen ympärileikkausta.
Plussat:
Ei haise.
Paremman näköinen (kaikilla pornotähdilläkin on leikattu, ja tästä syystä).
Sukupuolitaudit eivät tartu yhtä helposti (tutkittu juttu, googlatkaa).
Helpompi puhdistaa ja hygienisempi.
Tytöt tykkää enemmän.
Täysin normaalia (joka vuosi n. 15-20 miljoonaa ympärileikkausta maailmalla)
Miinukset:
- Ei ole.
Ei kannata silvotuttaa munaansa.
Tässä miinukset:
-Se on luontoa vastaan. Ihmisestä on luotu hyvä jo valmiiksi, keinotekoiset kehonmuutokset altistavat ongelmille.
-Tytöt ei todellakaan tykkää luonnottomista kikkeleistä esteettisesti.
-Tuntoaisti heikkenee ja voi jopa kadota. Esinahan tehtävä on suojata terskaa hankaamiselta jokapäivä, ja jos se poistetaan, niin terskan tuntoherkkyys heikkenee ja seksistä nauttiminen samalla myös.
Plussat:
-Niitä ei ole.
Hah, luontoa vastaan!
Ympärileikkaus ei altista millekään muulle ongelmalle kun että kaverit ovat kateellisia kun sulla on kaunis penis.
Selitäpä sitten poika miksi kaikilla pornotähdillä on leikatut vehkeet?
Se kuule johtuu juuri siitä että se on esteettisesti kauniimpi sekä hygienisempi.
Sissijuustoa ei synny enää mihinkään koska ei ole paikkaa mihin sitä tulisi.
Tuosta tuntoaistista sen verran että se todellakin heikkenee hieman koska esinahka ei ole enää suojaamassa terskaa.
Tämä johtaa pidempään kestämiseen sängyssä mikä taas johtaa parempaan nautintoon naisella.
Mitään haittaa siitä ei ole, samalla tavalla saat orgasmin ja tuntuu aivan yhtä hyvältä TISMALLEEN samalla tavalla.
Se että tuntoaisti häviäisi kokonaan on TÄYTTÄ PASKAA.
Edellinen kirjoittaja on vaan kateellinen kaunis munaisille miehille joilla ei ole kuselle ja sissijuustolle haisevaa rumaa kalua.
Kannattaa kuule poju lukea faktat tai leikkauttaa itsensä ennen kun tulee tänne puskista huutelemaan asioista joista ei ole itsellään MITÄÄN kokemusta tai tietoa.
Kuullostaa krooniselta eturauhasen tulehdukselta taikka hiivasieneltä. Hiivasieni vaa jos olet ollut yhdynnässä ilman kortsuu.
Hiivasienee saa voiteita apteekista ja eturauhas vaivaan auttaa särkylääke kuuri (käy lääkäris).
Minulla ei ole särkyjä jotka voisin yhdistää eturauhasvaivaan. Pari kertaa on 2-3 vuoden aikana tullut yhtäkkistä kipua nivusissa, ja olin huolissani. Mutta ne kestivät about puoli tuntia.
Ja naurettavaa että täällä puhutaan ympärileikkaamisesta.
"Kaikilla pornotähdilläkin on leikattu", typerin perustelu minkä olen kuullut. Miinuksia on enemmän kuin plussia, esimerkiksi peniksen pään kuivuminen, tuntoaistin turtuneisuus... Esinahallinen kyrpä ei luontaisesti haise jos siitä osaa pitää huolta, urpo. Sama pätee ympärileikattuihin.
Mutta täytynee katsella tohon mahdolliseen hiivasieneen voiteita.
Pese ''väline'' aamuin illoin vaikka lactasyd merkkisellä miedolla saippualla ja lämpimällä vedellä myös nahan alta hyvin tarkkaan ja sit vetäiset nupin päälle ja nahan alle canestenia tai dactacortia ni johan luulis poistuvan hajujen. Sinuna kokeilisin tuota saippuaa pelkästään ensin ja jos se ei auta ni sit canestenia tai dactacortia. Dactacort on kortisoni voide ja se pitää säilyttää jääkaapissa. Sitä ei kannata kovin pitkiä jaksoja käyttää yhtämittaa koska se ohentaa ihoa ajan kanssa.
Kiitos vinkeistä. Pitää kokeilla Lactasydia. :)
Olet saanut joltakin naiselta hiiva sienen. Katsopas kun naisten hiiva voi tarttua myös mieheen. Samaan aikaan kun nainen lääkitsee hiivaa pitäisi myös miehen hoitaa itsensä. Eli käyntännössä munaasi hoidetaan samoilla lääkkeillä kuin vaginaakin.
Itselläni oli nuorempana ongelmia esinahan tulehdusten kanssa. Hävisivät kun aloin pitää hygieniasta parempaa huolta.
Mahdollisten pöpöjen tappamiseen esinahan alta kelpaa ainakin Betadine (jodi). Ei aiheuttanut ainakaan minulla kirvelemistä eikä ärsytystä. Jodiallergikot varokoot. Myös Septidin kelpaa tähän, sillä se ei kirvele haavoissa.
Itse torjun käryt ja sienikasvustot huuhtelemalla kul.lin joka kerta kun kotona käyn vessassa asioilla. Pelkkä pyyhkiminen ei riitä vaan pitää huuhdella esinahan alle jäävä osa.
"Itselläni oli nuorempana ongelmia esinahan tulehdusten kanssa. Hävisivät kun aloin pitää hygieniasta parempaa huolta"
Kyllä jokainen normaali mies pesee kalunsa joka päivä kun käy pesulla ja yleensä myös seksin jälkeen käydään alapesulla. Itse en ainakaan halua olla muna ja vielä useinmiten puoli naamaa naisen vaginan eritteiden peitossa. Se että sivelet munaasi jodia ei auta tippaakaan jos saat naiselta hiiva tulehduksen aina uudelleen. Kumpikin pitäisi hoitaa yhtä aikaa.
Kun minä olin nuori niin suihkussa ei käyty joka päivä. Saunakin oli vain kerran viikossa. Se oli Kekkosen aikaa, ei internettiä vaan Internationaalia.