Ransakassa on tänään parlamentin tarkoitus äänestää homoavioliitojen hyväksymisestä lopullisesti. Eilen kerrotii että joku homovihaaja, uskovainen?, oli lähettänyt uhkauskirjeen alahuoneen puhemiehelle. Niin sitä pitää, lähimmäisenrakkaus ennen kaikkea, kristityt!
Ranskassa homovihaajan uhkauskirje.
fhlf
373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tyypillistä toihua. Kuulemma homomiehet on ihastunu komeisiin vähäpukeisiin miespuolisiin homoliittojen vastustajiin.
Homoviihajien puhenainen oli muuten ihan seksuaalivähemistöön kuuluvan näköinen, ei siinä sinänsä mitään vikaa, jokainen näyttäköön miltä nayttää.
Onhan näitä uhkauskirjeitten lähettelijöitä maailmassa, mutta liekö ne kaikki uskovaisia kuitenkaan
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013042316938930_uu.shtml
Se vain kolahtaa niin paljon pahemmin, jos se osuu herkkiin homointoilijoihin
Eilen homoviihaajat järkkäs väkivaltaisen "mielenosoituksen" Pariisissa.
Joku uskovainen oikeisopoliitikko selitti että epädemokraaattinen päätös, ja ei olis pitäny hyväksyä ku miljoona protestoi vastaan. Kummallinen demokratiakäsitys, vaativat kansanäänestystä. Gallupit kertoo että selvä enemmistö ranskalaisista kannatti lakia. Ei ihan joka asiasta voi kansanäänestystä järkätä. Jos voi niin miten olis kansanäänestys siitä onko jumala olemassa, ja jos on niin onko se sellainen mitä krisselit väitää?
Opportunisti uskovaiset ajatteelee aina ja vain omaa etua. He saavat omasta mielestää päättää milloin tarvitaan kansanäänestys, silloin ku jäävät tappiolle parlamentissä.