vanhojen puolueiden hyvävelikerholle ei käy PS nousu

Nyt aletaan suoltamaan taas "galluppeja" jotta PS.n nousu saataisiin tyrehtymään ja vanha hyväveli KEPULI valtaan jotta vanha korruptoitunut meno taas jatkuisi kuten ennenkin. Kepu oli viemässä Suomen eu tukipaketteihin etunenässä ja nyt huutelee oppositiosta omia päätöksiään vastaan..! KEPU PETTÄÄ AINA !
778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vanhoilla kepuleila takit kääntyy niin että viuhke käy kun ääniä kalastellaan... Kaikkonen pelastettiin jo hyvien veljien avulla.. takuuvarmaa kepulipeliä taas! Lautakasat ymym

Äänestä

tämä on asiaa..!

Äänestä

Alkaa taas näyttää siltä, että Kokoomuksen ja Keskustan yhteishallitusta pukkaa seuraavaksi. SDP ja Perussuomalaiset jäävät oppositioon noin 40 % yhteiskannatuksella. Vasemmistoliitto ja muut apupuolueet jatkavat istumista hallituksessa tyhjän pantteina kuten tähänkin saakka. Sipilän nostaminen puheenjohtajaksi oli Keskustalta oiva veto: laupiaan samarialaisen imago puree TV-katsojiin ja sen voimin noiden eksyneiden lampaidenkin synnit huuhtoutuvat katsojien mielistä pois. TV on heroiinia kansalle.

Äänestä

Muistatteko kenen omistuksessa on TSN Gallup ? EIhän se anna omistajalle vasten mielisiä gallup tutkimuksen tuloksia.

Äänestä

Juha Sipilä on vapaamuurari siinä missä oli Matti Vanhanenkin.

Nykyinen meno jota vetää vapaamuurari Jyrki Katainen, se ei tosiaan muutu miksikään sillä että keulilel nostetaan toinen hullu Vapaamuurari.

Sipilä ajaa Suomea EU-liittovaltioon ihan siinä missä aikaisemmat kepulaiset Esko Aho, Matti Vanhanen ja Mari Kiviniemikin ajoivat. Sipilä on Suomen kansalliselle itsenäisyydelle ihan yhtä vaarallinen henkilö kuin Katainenkin.

Äänestä

Gallupeilla halutaan kansalle kertoa miten heidän tulisi äänestää seuraavissa vaaleissa.

Äänestä

http://www.anttipesonen.fi/2013/04/kansalaisaloitteiden-suurin-merkitys-on.html

Kuten loukkaus häpäisee vain sen esittäjän, häpäisee kansalaisaloitteiden sivuuttaminen vain eduskunnan itsensä.
___________________________________Näin Pesonen

Meidän on syytä huomioida puolueet jotka haluavat aloitteet vain
valiokuntakäsittelyyn, he vastustavat demokratiaa ja perustuslaillista
kansanvaltaa.
Nämä jääköön sitten vaaleissa ilman äänestäjiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takuuvarma PS kirjoitti:

Nyt aletaan suoltamaan taas "galluppeja" jotta PS.n nousu saataisiin tyrehtymään ja vanha hyväveli KEPULI valtaan jotta vanha korruptoitunut meno taas jatkuisi kuten ennenkin. Kepu oli viemässä Suomen eu tukipaketteihin etunenässä ja nyt huutelee oppositiosta omia päätöksiään vastaan..! KEPU PETTÄÄ AINA !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu