Kuin helvetissä pääsee eroon tekstiviesteistä jotka lähettää jotkut saatanan pikavippifirmat? Justiinsa taas tuli joltain vippilaitokselta (www.vippiraha.fi) tekstiviesti ja en taatusti ole ikinä tarvinut mitään vippirahaa mistään vippifirmasta. Nyt ne tarjosi 200€ vapuksi, hemmettiäkö ne mulle laittelee noita viestejä?
pikavippitekstarit
kiroilija
760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet ottanut pikavippiä jossain vaiheessa elämääsi.
Anomisvaiheessa sinulla on ollut hekuma ja rahankiilto silmissäsi.
Ettet ole huomannut, että siellä alhaalla, lähes piilossa, kuten kaikilla yrityksillä on puhelin ja lehti firmoista alkaen pienellä präntättynä
* minulle saa lähettää mainoksia ja viestejä puhelimeen ja sähköpostiin vippipulju oy:ltä ja heidän yhteistyö kumppaneiltaan (Ruksi valmiina tässä vaihtoehdossa)
* Minulle ei saa lähettää...jne (Etpä älynnyt ruksata tätä!)
Tai olet sortunut johonkin muuhun kusetukseen ja jaellut numeroasi kuin reeperbahnin katu h u o r a jokaiseen netissä olevaan lipukkeeseen ja lapukkeeseen ja kun yksi firma on saanut numerosi se on levinnyt kuin kulovalkea niin sanotulle firmojen salaiselle listalle, josta eri firmat käyvät sen noukkimassa.
Lyhyesti sanoen syyllinen on siellä peilissä ja eroon et pääse. Paitsi maksamalla. Eli käyt tunnistautumassa tuolla vippiraha sivuilla ja vahvistat tekstiviestillä (4.95 euroa) ettet halua mainoksia enää heidän taholtaan.
No. Vipparaha lopettaa spämmäämisen. MUTTA SEURAAVA ALOITTAA.
HOMMAA idiootti se salainen numero vihdoinkin ja älä anna sitä kenellekään firmalle.
Itse olen ollut NELJÄ VUOTTA onnellisesti ilman häiriköitä (myyjät jne).
No pikavippejä en ole ottanut, se on varma asia. En nyt oikein usko että kun olen jostain jotain tilannut niin olisin antanut joillekkin pikavippifirmoille hyväksynnän tyrkyttää tekstiviestein lainoja mulle. Hyvin tarkkaan kiellän kaiken mainonnan sun muut jos tilailen.
ei savuu iliman tulta jostain on paha vuoto sun numero levinny.
Tiedän kyllä tunteen. En tiedä mitään ärsyttävämpää, kuin tekstiviesteinä tulevat mainokset.
mix se häirittee, tekstiviesti mainos ?
Kun ajattelee, että joku läheinen lähetti mulle tekstarin, mutta sitten se onkin joku vìtun mainos.
grrrrrrrrr! >:(
Noita vitun mainoksia lähetetään kaikille puutteessa oleville.