pikavippitekstarit

Kuin helvetissä pääsee eroon tekstiviesteistä jotka lähettää jotkut saatanan pikavippifirmat? Justiinsa taas tuli joltain vippilaitokselta (www.vippiraha.fi) tekstiviesti ja en taatusti ole ikinä tarvinut mitään vippirahaa mistään vippifirmasta. Nyt ne tarjosi 200€ vapuksi, hemmettiäkö ne mulle laittelee noita viestejä?
760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olet ottanut pikavippiä jossain vaiheessa elämääsi.
Anomisvaiheessa sinulla on ollut hekuma ja rahankiilto silmissäsi.
Ettet ole huomannut, että siellä alhaalla, lähes piilossa, kuten kaikilla yrityksillä on puhelin ja lehti firmoista alkaen pienellä präntättynä
* minulle saa lähettää mainoksia ja viestejä puhelimeen ja sähköpostiin vippipulju oy:ltä ja heidän yhteistyö kumppaneiltaan (Ruksi valmiina tässä vaihtoehdossa)
* Minulle ei saa lähettää...jne (Etpä älynnyt ruksata tätä!)

Tai olet sortunut johonkin muuhun kusetukseen ja jaellut numeroasi kuin reeperbahnin katu h u o r a jokaiseen netissä olevaan lipukkeeseen ja lapukkeeseen ja kun yksi firma on saanut numerosi se on levinnyt kuin kulovalkea niin sanotulle firmojen salaiselle listalle, josta eri firmat käyvät sen noukkimassa.

Lyhyesti sanoen syyllinen on siellä peilissä ja eroon et pääse. Paitsi maksamalla. Eli käyt tunnistautumassa tuolla vippiraha sivuilla ja vahvistat tekstiviestillä (4.95 euroa) ettet halua mainoksia enää heidän taholtaan.

No. Vipparaha lopettaa spämmäämisen. MUTTA SEURAAVA ALOITTAA.

HOMMAA idiootti se salainen numero vihdoinkin ja älä anna sitä kenellekään firmalle.

Itse olen ollut NELJÄ VUOTTA onnellisesti ilman häiriköitä (myyjät jne).

Äänestä

No pikavippejä en ole ottanut, se on varma asia. En nyt oikein usko että kun olen jostain jotain tilannut niin olisin antanut joillekkin pikavippifirmoille hyväksynnän tyrkyttää tekstiviestein lainoja mulle. Hyvin tarkkaan kiellän kaiken mainonnan sun muut jos tilailen.

Äänestä
  • ei savuu iliman tulta jostain on paha vuoto sun numero levinny.

    Äänestä

Tiedän kyllä tunteen. En tiedä mitään ärsyttävämpää, kuin tekstiviesteinä tulevat mainokset.

Äänestä
  • mix se häirittee, tekstiviesti mainos ?

    Äänestä

  • henkisesti hyvä. kirjoitti:

    mix se häirittee, tekstiviesti mainos ?

    Kun ajattelee, että joku läheinen lähetti mulle tekstarin, mutta sitten se onkin joku vìtun mainos.

    grrrrrrrrr! >:(

    Äänestä

  • K k kirjoitti:

    Kun ajattelee, että joku läheinen lähetti mulle tekstarin, mutta sitten se onkin joku vìtun mainos.

    grrrrrrrrr! >:(

    Noita vitun mainoksia lähetetään kaikille puutteessa oleville.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiroilija kirjoitti:

Kuin helvetissä pääsee eroon tekstiviesteistä jotka lähettää jotkut saatanan pikavippifirmat? Justiinsa taas tuli joltain vippilaitokselta (www.vippiraha.fi) tekstiviesti ja en taatusti ole ikinä tarvinut mitään vippirahaa mistään vippifirmasta. Nyt ne tarjosi 200€ vapuksi, hemmettiäkö ne mulle laittelee noita viestejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu