Olen sivari, enkä häpeä sitä

Siversti

Olen sivari ja täysin kelvoton ihminen, enkä välitä siitä vähääkään. Aina on asiat menneet päin mäntyä, mutta silti olen aina pärjännyt ja kivaa on ollut. Olen aina elänyt muiden kustannuksella, mikä turmelee minua. En kuitenkaan jaksa huolestua siitä koska aivan liian siistiä elämä vielä on. Naisia menee armeijaan. Olin itsekin armeijassa puoli vuotta jonka aikana lintsasin eri jutuista niin paljon että olin joutua sotaoikeuteen. Esitutkintaan jo jouduin minkä vuoksi lähdin sivariin. Sivarissa oli rentoa menoa, se oli kuin luotu minua varten. Elimme valtion kustannuksella mukavasti ja soitimme suuta.

Niin siitä naisten armeijaan menosta, että siinä tetsauksessahan kauneus kärsii. Ihan eri asia kun kaltaiseni iso lihaksikas mies tetsaa. Sivarissa oli muuten aikaa ja voimia käydä punttisalilla enemmän, kun ei tarvinnut olla noheva soturi. Säästyi voimia.

Nyt opiskelen korkeakoulussa alaa, johon pääsee vain n. 3% hakijoista vuosittain. Minusta tulee veltto humanisti joka elää valtion rahoilla.

6

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iso67

      Mun mielestä sivarin käynyt tyyppi on tosi hyvä ihminen, itsekin olen ollut Upinniemessä 4 vuorokautta palveluksessa ja sitten mennyt sivariin, enkä koe olevani mitenkään isänmaanpetturi.

      Kuuntelen vain ukkojen armeijapuheita ja sitten kun joku kysyy, missä palvelin, kerron että ekana oli kurssi Haukiputaalla ja sit olin Hämeenlinnassa 13 kuukautta eli olen sivari enkä yhtään häpeä sitä. Ukot on sen jälkeen tosi hiljaa : )

    • Huoh...

      "Olen sivari, enkä häpeä sitä"

      Mikset, vaikka aihetta häpeämiseen on ilmiselvästi?

    • u.ui.i

      Haista paska, natsi.

      • Huoh...

        Totuus tekee toisinaan kipeää, ja niin myös tässä asiassa.


      • yjtyjktyk
        Huoh... kirjoitti:

        Totuus tekee toisinaan kipeää, ja niin myös tässä asiassa.

        Älä hengästy liikaa, voit vaikka saada sydärin, possupoika.


    • FakkYa

      jokainen ihminen on yhtä arvoton, sivari, suolakurkkupelle=intinkäyny, kehitysvammainen, duunari, työtön, politiikko, yritysjohtaja, kettutyttö, sossupummi, tummaihoien, valkoinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4193
    2. 77
      3459
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3074
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2539
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2356
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      206
      2141
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2071
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      870
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      801
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      776
    Aihe