Mistä te meinaatte vappuna saarnata?

Niistä sosiaalipuolen leikkauksista? Vai miten olisi puhe siitä rikkaille myönnetyistä lisämahdollisuuksista pimittää hallintayhtiöiden kautta verotuloja?
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Menen epistolaa kuuntelemaan hakaniemeen,tulkaa tekin.

Äänestä

Ei ole Paavo vaan liikenneministeri Kyllönen.Demujen puhujasta ei ole tietoa..

Äänestä

Luunpa,että Paavolla on lunssa vappuna tuskin uskaltaa tulla audista ulkosalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Puhu Paavo, puhu kirjoitti:

Niistä sosiaalipuolen leikkauksista? Vai miten olisi puhe siitä rikkaille myönnetyistä lisämahdollisuuksista pimittää hallintayhtiöiden kautta verotuloja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu