Kepulainen on Ylen hallintoneuvoston johdossa. Siitä kiittäminen lupamaksukorotuksista ja digifiaskosta. Mutta miten ihmeessä se nykyinen pääjohtaja saa jatkaa eläkkeelläkin YLE:n hallituksessa, vaikka kuinka on EBU:ssa puheenjohtajana. Eikös sen pitäisi lähteä lapsia tekemään?
Ja kuka hullu lähtee YLE:een pääjohtajaksi, jos siellä riekkuu entinen kettu kavereineen hallituksessa vetämässä mattoa alta joka ikiseltä uuden johtajan idealta.
Lupamaksut sen kuin jatkavat nousuaan ja ohjelmat kaupallistuvat.
YLE:N pääjohtajapeli
6
270
Vastaukset
- Petsamon beibi
Puhutaan mitä puhutaan. Ex-pääjohtajan kirjan mukaan YLEä ei johda poliitikot, ei talousjohtajat, ei kulttuurijohtajat eikä muunkaan sortin johtajat. Lakimiehiä siellä on pilvin pimein johtotehtävissä!
- Mies
Kaikki tietää että wessberg (SDP), ja ylen "toimitusjohtaja" on syyllinen niin poliittiseen vihamielisyyteen kuin sosialistiseen propagandaankin.
- Nolla
kykeneviä näemmä johtamaan edes Yleä hallintoneuvoston johtopaikalta. Viedään kuin pässiä narussa.
- alhaisia.
Nolla kirjoitti:
kykeneviä näemmä johtamaan edes Yleä hallintoneuvoston johtopaikalta. Viedään kuin pässiä narussa.
Keskustalaiset eivät ole alhaisia.
Entäpä SDP:läiset ?
- MIES
Niinkuin sanoin: YLE:n toimitusjohtajan palli pois SDP:ltä.
Vaikka sisäpiirissä se on voideltu ja pedattu SDP:lle, se kannattaa siirtää esim. Keskustalle.
AHO on todellinen Gentleman.
Huippuälykäs ja nyt olisi aika hyvittää tuo YLE:n ruma temppu Aholle ja Jäätteenmäelle. - Eino K. Juselius
Eikös se nykyinen pääjohtaja ylioppilas jatka sen firman ojaan ajoa kun Suomi maksaa sen palkan EBU:n takia ja se istuu edelleen YLE:n hallituksessa. On tiedossa lupamaksujen nousu jatkossakin. Miten joku uusi johtaja voi johtaa ottaa uusia suuntimia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?912417Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä511183Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755105Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa293712Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963554Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss493122Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082859Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132408Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie472164Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191965