Oko kellään kokemusta tästä firmasta?
Putkiasennus Enroos
Remppaa
54659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On kokemusta.
Onks tää nyt oikee paikka kysellä yrityksistä nimellä?
On kokemusta. Vaimo vieressä neuvoo ja mies asentaa putket ja tunteja kuluu ja kuluu ja kuluu. Ota ehdottomasti urakkatyönä jos tähän päädyt!!!
Täysi huijari! pysykää kaukana.
Firma on niin persaukinen, että ei ole mitään perustarvikkeita edes autossa.
Tarvikkeet laskuttaa maksimihinnalla ja tekee tahallaan hitaasti siten, että tunteja
tulee liikaa. 6 tunnin työ kestää Enroosilla 16h.
No on! Piti olla termostaattien vaihtotyön alustava tapaaminen. Tuli kotiimme vaimonsa kanssa, jolla jokin partakoneelta näyttänyt esine kädessään ja tämä "asiantuntijarouva" ei juuri antanut hra Enroosin edes puhua. Tilanne huvitti meitä: kaksi yhden hinnalla!?
Rupesivat kauppaamaan lämpöpattereitakin hirveään hintaan ja etumaksua vastaan, vaikkei niitten ostosta ollut mitään puhetta. Työn hintaa kysyttäessä, tuli ympäripyöreetä selitystä, lähinnä escortin suusta, ukko siis oli hiljaa. Rouva kiersi ympäri kiinteistöä ja osoitteli esineellään milloin minnekin ihan kuin mitatakseen jotain, naurettavaa hih hii
Ei tullut toimeksi antoa, voi voi!