Luulisi että kaikkien mestarien vastukset ovat maailman parhaita nyrkkeilijöitä mutta ei, kaikenlaiset surkimuksetkin pääsevät MM-kehään. Tietysti mestari näyttää hyvältä kun pieksee surkimuksen mutta lajin arvostusta se ei lisää. Eikä kyllä katsojiakaan, tylsää, tylsää, ketä jaksaa kiinnostaa...
Miksi mestarit ottelevat surkimuksia vastaan?
Näin se vain on
1495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikö sinua nyt ainakin kiinnosta, kun täällä jaksat vaahdota?
Minua kiinnostaa ennen niin rakkaan lajin alamäki. Etenkin raskas sarja on alennustilassa, mestareita on niin paljon että päät kolkkaa toisiinsa mutta surkimuksia vastaan otellaan. Kunnon otteluilla suuren yleisön mielenkiinto saataisiin.
Mestareita on paljon? Ja aina surkimuksia vastaan? eikös niistä mestareista kukaan ole koskaan toistaan vastaan otellut? jostainhan ne vyöt on voitettu? Kun vyö on voitettu ja viety, häviäjä joutuu sitten sinne surkimusten sarjaan, vai? Tällaistahan se ammattinyrkkeily on aina ollut, jotkut on mestareita jotkut häviäjiä, eihän niitä "isojen liittojen vöitä nytkään ole kuin neljä WBC, IBF, WBA, WBO, niinkuin ei ennenkään, pikkuliittojen vöitä nyt on vaikka kuinka mutta ne onkin sitten sen arvoisia kuin ovat.
Keskimäärin on kivempi voittaa kuin hävitä.
Sen takia kun ne myös harjoittelee surkimuksien kanssa (Rosberg, tuntemattomuus Suomesta).
Rullahuuli klitoris ei ole vuosikausiin tehnyt muuta kun kasvatellut tissejään anaboleilla kehonrakentajien tyyliin. Siinä sivussa elvistellyt Pianeta/Mormek-tason sparrareilla jotka käytännössä seisovat pää käsienvälissä hiekkasäkkinä.
Povetkin tulee moisen klitoris klovnin lyömään levyksi ekaeräsä.
Tämä tietysti sillä edellytyksellä, että klitoris yleensä kehään nyrkkeilijän kanssa uskaltautuu
Suosittelen kongitiivistä terapiaa.
Vihanhallintaasi.
Opettele nyt homo-petteri edes kirjoittamaan, saati ymmärtämään, ennenekuin käytät sivistyssanoja.
"kongitiivistä" terapiaa ei olekaan.
Mikäli vaurioaivosi tarkoittivat Kognitiivista psykoterapiaa, käytetään sitä esim. masennuksen kaksisuuntaisen mielialahäiriön, syömishäiriöiden ja ahdistuneisuushäiriöiden hoitoon. Ei koskaan vihanhallintaan.
Erikseen. Kognitiivinen psykoterapia sopii erinomaisesti itsellesi paitsi autismin, myös skitsofrenian hoitoon. Tapauksessasi se ilmenee siten että kirjoitat ja vastaat itsellesi, tai kuvitteelliselle henkilölle.
Tuu vittu kehään matoperse paisemulkku, jos kantti kestää muutaki kun huudella nimettömänä!!!
Elikkä on todistettu ettei Kognitiivinen psykoterapia toimi kohdallasi...En huomannut viestissäsi nimeäsi tai paikkaa johon tulla?????????
Sekotat nyt kaksi kirjoittajaa, en koskaan käytä törkykieltä kenestäkään, voit nyt ajankuluksi kahlata niitä mitkä oletat minun kirjoittaneen, niin huomaat, ei
missään ole kirosanoja, alapääjuttuja ym.
Tuon terapia-jutun kirjoitin koska edelleenkin olen sitä mieltä, että
tarvitset apua. Tuollaista outoa vihaa yhtä ja samaa nyrkkeilijää kohtaan en tajua, normaali nyrkkeilyn ystävä ei puhu tuolla tavalla, siitä huomaa eron. Oli se sitten sitä tai tätä terapiaa, tuo "yhellä pudotan" ei ole minun juttuni usko nyt vaan. Sinunhan se pitäisi huomata.
Kirjoitusvirheitä tulee mitä sitten? tuleehan sinullekkin, mitä on ekaeräsä?
Ilmeisesti "ensimmäisessä erässä"
"rullahuuli klitoris"???? Mitä ihmettä tuolla on nyrkkeilijän kanssa tekemistä?
Sitten asiaan, Sinä joka kannatat Povetkinia ja sanot hänen ottavan tyrmäysvoiton ekaerässä, on sinun mielipiteesi, näinkin voi käydä, pidä se mielipiteesi, mutta älä huutele kaikenlaista törkyä täällä, ei kuulu itse asiaan, eli pysy asiassa. Sehän on tämän palstan pääasia, vai oletko samaa mieltä? Jos NIIIIn vihaat noita Klitshckon veljeksiä kerro se jollekin henk.kohtaisesti äläkä jauha jatkuvasti samaa ja keksi mitä törkyisempiä nimiä heille. Vaikka eihän se minun elämääni heilauta, muta hävettää itsesi puolelta. Eihän tuo ole normaalia, kaikkihan sen näkevät täällä.
Mielestäni jos Klitshcko ja Povetkin (heidän oikeat nimensä) ottavat yhteen nyt vuoden sisällä nuorempi Klitshcko voittaa n. 90% varmuudella.
niin, sa muuta Heleniuskin vaikka ei ole mestarikaan ottelee vain noita senioriottelijoita vastaan.
Faktat puhukoon puolestaan, WBA Super Word heavyweight title, WBO, IBF, IBO International Boxing Organization heavyweight title.