Profetiat sivustolla on niin villiä tarinaa, että jos joskus joku oikea profetia tänne eksyykin niin sitä ei kukaan ota todesta. Tämä sivusto kaipaisi puhdistusta ja KURIA.
Täällä
tosi on
3106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ateistien ja lahkohenkien valloittama sivusto. Omia opetuksia kuvitellaan ylpeydessä oikeiksi. Ei osata tulkita Raamattua oikein.
Ajatelkaa. Yritetään tuomita teologia Suomessa , nähdään vaan oman pään anti oikeaksi. Onneksi tiedon saaminen on vapaata vielä täällä, mutta jos näitä lahkolaisten kirjoituksia uskoisi, niin varmasti eksyisi. Lahkolaisuuteen kuuluu ylpeys ja tiedon saannin rajoittaminen. Raamattu pitää jokaisen tuntea ja sitä pitää lukea, mutta ei opettajaksi sillä tulla vielä. Herran kutsusta vasta ja sen tunnistaa kyllä.
Raamatun tukinta, Wikibedia ja siitä lausunto alla. monenlaista kuppikuntaa on yrittämässä.
¤¤¤¤
1.5.2013 15:05
"Tänne on eksynyt Joku joka koettaa opettaa teologiaa, siis aloituksen perästä.
Tämä on profeetallisen asian palsta, valitkaa opetukselle ja Wikipedian mainoksille oikea paikka."
Todella hullua. Sivistyneessä Suomessa. Ilkeää vielä joku kirjoittaa opetuksen kieltäviä kirjoituksia. Paholainen haluaa kivikaudelle, ettei ihmiset ymmärtäisi.
Eikö se paholainen todellakaan tiedä, että opiskelua ei voi kieltää, olipa sitten mistä alueesta kysymys tahansa. Saati sitten niin vaikea alue kuin Raamattu, josta Paavalikin toteaa, että lapsukaiset, teille on vaikea varmasti ymmärtää Raamattua.