Vihaiset maahanmuuttajamme tappelivat Oulussa viittä suomalaista vastaan. Vaan mitä tehdä? Maahanmuuttajien ottaminen eri kulttuureista on johtanut aiemminkin Suomessa kiivaisiin kahakoihin.
20 mamua taisteli Oulussa
Rauha Rauhalle
10286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 45 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vihaiset finnit Vappu känneisään alkoivat ison rähinän mihin tulia mukaan kaikki lähellä olevat, lueapaps artikkeli uudestaan..kyllä se siitä selviintyy sullekin.
Onko vielä krapulaa ettei oikein luku luista..? Aina on kahinoitu nuorten ja miesten välillä tansseista hätyyteltiin ennevanhaan toisen paikkakunna pojat pois jne!
Viiden hengen kanttisporukka iloisissa vapputunnelmissa, ketään halveksimatta, ketään väheksymättä, ketään pilkkaamatta ja ketään ärsyttämättä, paitsi muslimitaustaisia maahanmuuttajia joiden uskontoon ei vappu kuulu. Se on siis vääräuskoisten juhla (vaikka ei uskonnollinen juhla olekaan, niin sitähän nämä eivät tiedä). Iloinen Kantisporukka erehtyivät kaikessa ystävyydessä ja iloista mieltä ympärilleen haluavina huutamaan tälle mamusakille: Hauskaa vappua! Glada Vappen, koska yksi heistä oli ruotsinkielinen. Tästähän nämä kymmenen muslimitaustaista hermostuivat ja koska heilla oli jo valmiiksi viimeistä huutoa olevat älykännykät korvilla (kuten aina) oli äkkiä tilattiu kymmenen maanmiestä lisää. Sitten alkoi viattomien hakkaaminen. Oikeudessa asia tullaan käsittelemään, koska poliisi (kaikki kunnia heidän tekemästä alipalkatusta työsta) saapui paikalle. Kantasuomalaiset (nämä oloiset ja hilpeät veikkoset, kellekään pahaa tahtomattomat) tulevat saamaan pahoinpitelytuomiot korotettuna koska siihen liittyi rasismi ( hauskaa vappua, glada) ja viharikos koska vastapuoli oli maahanmuuttajia.
Ei mennnyt noin mutta olipahan yritys tuokin...!
Mihin uskontoon Vappu kuuluu älä viitsi hölmöillä...finni viinapäissään sekoili ja siitä alkoi!
Nimen omaan aloittaja sanoikin ettei vappu kuulu uskontoon. Ootko tyhmä? Ei , miksi kysyit oot sä. Sitä paitsi tarinaa ei oltukaan tarkoitettu otettavan todesta. Olipahan samanlaista mielikuvitusta ja taivaanrannanmaalailua kuin mamutuksen puolustajilla. Et siis sitäkään tajunnut? Tyhmä mikä tyhmä.
Minä vastasin Kalevboegalle hän kertoi ettei Vappu kuulu muslimien uskontoon...siksi kysyinkin mihin uskoon kuuluu!
Katso kelle vastataan...ensi kerrna ennekuin kiehahdat!
Lue aloittjan viesti uudestaan....vai oletko sinä tyhmä todellakin..?
Kukan ei tiedä tappelupukarien uskoista mitään Vappua vietetään muaallakin kuin Suomessa!
Mielenkiintoinen keskustelu virinnyt tästäkin aiheesta. Näin monta näkökulmaa!
Tjaah, Poliisin lausunto aiheesta Kaleva-lehdessä:
Oulussa vappuyön isoin tappelu sattui Rajakylän Ruiskukkatiellä aamuyöllä puoli viiden jälkeen.
Tappeluun osallistui noin 25 henkilöä. Heidän joukossaan oli sekä miehiä että naisia. Tappelussa oli mukana sekä suomalaisia että ulkomaalaistaustaisia henkilöitä.
Tappelun tuoksinnassa pihasta rikkoontui aitaa. Poliisi joutui käyttämään OC-sumutinta tilanteen rauhoittamiseksi.
Tapauksesta otettiin kiinni kuusi henkilöä.
Asiasta kirjattiin rikosilmoituksia nimikkeillä pahoinpitely, kulkuneuvon kuljettaminen oikeudetta, rattijuopumus ja törkeän pahoinpitelyn yritys.
Lisäksi tekovälineinä takavarikoitiin leipäveitsi, puukko ja rautaputkia.
Rikosylikonstaapeli Petri Savela Oulun poliisista kertoo, että vakavilta vammoilta vältyttiin.
"Silmäkulmaa on auki ja turvoksissa, mutta ei sen isompaa."