sairaala mehiläinen hakee vastaavaa hoitajaa hyvinkäälle. millainen paikka ja työnantaja mehiläinen on ?
mehiläinen työnantajana
9
3704
Vastaukset
- vierailija9
Palkka tod.näk markkinoiden huonoin. Todella vanhanaikainen ja hierarkinen. Jos sattuu mukava lähiesimies niin homma skulaa, muutoin ei. Tavoitteena rahan teko, muu on sivuseikka. Henkilöstökulut kaikilla tietty suurin menoerä joten niistähän sitä säästöäkin sitten tehdään jotta voittoa saadaan. En suosittele.
- Rahat pois
Samalta tuntuu myös asikkaana.
- lähihoitaja on
Onkohan noin joka paikkakunnalla? Miniäni on töissä Mehiläisessä ihan toisella paikkakunnalla, mutta ei hän mitään ole valittanut.
- hellu0
on kuulema melkosta menoo mehiläisen peippo lastensuojelu laitoksessa. työntekijät vaihtuu kun saav at pennuilta pataan. pomot ei puutu mihinkään. sinne vaan halukkaat.
- Entinen asiakas
Rahastaa osaa saamati apua!!
- Ettäsilleenvai
mehiläinen ei arvosta työntekijöitään ollenkaan ja maksaa maan huonointa palkkaa mutta johtajat sitten keräävät potin itselleen.
Huonoin työpaikka hoito ja terveysalalla. Työterveys puolelle ei kannata hakeutua töihib! Esimies taso uskomattoman huonoa!! - Anonyymi
Perehdytys parissa viikossa vaikka kaikki uutta tietoa ja sen jälkeen oletkin ihan yksin, ja Annas olla kun mokaat jotain niin kyllä ihmetellään kuinka et jo osaa!
Olet liian hidas ja silti mokailet, tulosta pitäisi saada!
Tauot määrätty minuutilleen ja voi sitä kyttäystä kuinka tulet töihin ja lähdet, mutta ei ole sekään hyvä että tulet etuajassa siitäkin valitetaan!!
Asiakkailta pitäisi viedä viimeisetkin rahat, kyllä se niin on että pakko etsiä uusi työ. Siivoojankin työ kuulostaa paremmalta!! - Anonyymi
Ihan hyvä työnantaja, paljon tietty riippuu lähimmästä esimiehestä millasta on!
Itselläni on todella ihana ja ymmärtäväinen esimies, työ saattaa olla välillä mitä on mutta paljon merkkaa tuki mitä saat esimieheltä.
Työkaverit myös tosi ihania, aina saa apua kun on tarvetta!- Anonyymi
Mehiläinen on huomattavasti rauhallisempi kuin ampiainen, mutta vaarallisia molemmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3287925Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill662216- 1771886
1 Eurolla 35 euroa, 1.5x minimikerroin, 0x kierrätys ja minimitalletus vain 5e!
Noniin nyt pamahti sitten VB:ltä älyttömän kova tarjous ensitallettajille. Euron panoksella 35 euroa jos kokkishown voit01720epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä161452- 1121307
Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie91291Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181731260RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j601230Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411101