Hei. Olen muuttamassa työn perässä Karkkilaan kesällä. Olen harrastanut voimailua 12 vuotta ja nyt kiinnostaisi tietää missä pystyn jatkamaan harrastustani. Netistä löysin Balanssin ja Kuntokärpäsen. Onko muita vaihtoehtoja?
Kuntoilua
8
389
Vastaukset
- Tervetuloa vaan
Pikkupässin ovella ja torikioskilla.
- Vode 666
No mikäs on koodi sisään??? EN meinaan kummankaan "ovella" ole vielä päässyt painimaan mihinkään kellon aikaan...
- hitsariksi
Kiitos vaan, mutta tarkoittanet kamppailulajeja ;) Ne eivät tälläistä punttimimmiä kiinnosta.
- hoo1
Ymmärräthän varmasti, miten pienelle paikkakunnalle oletkaan tulossa? Ihme että täältä löytyy edes noi kaks paikkaa nykyään. Karkkila on ihan kuollu, paska paikka, ei tänne kannata tulla.
- Sgswr
Karkkilassa on kolme kuntosalia: Iron Club, Balanssi ja Kuntokärpänen, kaikki keskustassa. Iron Clubista ei kokemuksia. Balanssi monipuolisin, mutta myös kallein. Kuntokärpäsessä rennoin fiilis ja henkilökunta.
- hitsariksi
Kiitos Sgswr.
Tuosta Iron Clubista ei tunnu löytyvän lisätietoja. Voitko kertoa lisää? Nimestä päätellen olisi kiinnostavin (perinteinen sali). - PeruskuntoSälli
hitsariksi kirjoitti:
Kiitos Sgswr.
Tuosta Iron Clubista ei tunnu löytyvän lisätietoja. Voitko kertoa lisää? Nimestä päätellen olisi kiinnostavin (perinteinen sali).Iron Club on lopettanut jo jokunen aika sitten.
Sgswr:n sanoin, balanssissa on monipuolisin ja ehkä editynein laitevalikoima, mutta tuntuu että henkilökuntaa kiinnostaa enemmän raha, kuin asiakkaat, ja ilmapiiri on sen takia paljon heikompi.
Kuntokärpänen on valikoimaltaan ehkä niukempi, mutta asiakaspalvelu ja tunnelma ylipäätään vie kevyesti voiton, paikka on myös näistä kahdesta enempi sellainen "perinteinen sali".
Itse olen kaikkia kokeillut ja Kärpäsen todennut henk. koht parhaimmaksi. - hitsariksi
PeruskuntoSälli kirjoitti:
Iron Club on lopettanut jo jokunen aika sitten.
Sgswr:n sanoin, balanssissa on monipuolisin ja ehkä editynein laitevalikoima, mutta tuntuu että henkilökuntaa kiinnostaa enemmän raha, kuin asiakkaat, ja ilmapiiri on sen takia paljon heikompi.
Kuntokärpänen on valikoimaltaan ehkä niukempi, mutta asiakaspalvelu ja tunnelma ylipäätään vie kevyesti voiton, paikka on myös näistä kahdesta enempi sellainen "perinteinen sali".
Itse olen kaikkia kokeillut ja Kärpäsen todennut henk. koht parhaimmaksi.Hei Sälli!
Ihmettelinkin tuota Iron Clubia, kun en sitä löytänyt. Kävin pari viikkoa sitten tutustumassa kaupunkiin ja tarkastin nuo salit samalla. Kuntokärpänen vaikutti ihan viihtyisältä ja palvelukin oli ystävällistä, mutta paikka oli kyllä enemmän jumppaajille tarkoitettu. Tai ainakin sellaisen käsityksen minä sain. Balanssissa oli kaipaamaani rautaa, joten kai se sitten on tuleva kotisalini.
Tuleva työkaveri kehoitti tosin tutustumaan vielä Nummelan tarjontaan, mutta kun ei ole autoa, niin en tiedä kannattaako.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle273505Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142710Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1182652Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1152338Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771742Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501668Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261616Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt161597Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001325- 1411302