Suomenmaa: Tervetuloa sateenkaariperheet!

Keskustan pää-äänenkannattaja Suomenmaan 3-sivulla http://www.suomenmaa.fi/kolmossivu/tervetuloa_sateenkaariperheet_6348820.html on hyvä kirjoitus sateenkaariperheiden ja tämän kansalaisaloitteen puolesta: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/192

Kirjoituksesta käy hyvin kaikki faktat esille, esimerkiksi se paljon puhuttu lapsen etu. Niin mikä se onkaan, lukekaapa tuo Suomenmaan juttu.

On loistavaa, että tällä hetkellä Suomen suurimman puolueen pää-äänenkannattaja tunnustaa ateenkaaren värejä näin rohkeasti.
14138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tasa-arvoinen avioliittolaki on ihmisoikeuskysymys sekä homojen että homoperheissä elävien lasten kannalta. Se pitäisi säätää nopeasti.

Äänestä
  • Näin juuri ja Suomenmaan juttu onkin todella hieno kirjoitus ja kannanotto ajankohtaiseen asiaan.

    Äänestä

  • mieti lapsen etua? luonnotonta luonnotonta.. sitä ei tule koskaan sallia Suomen maassa.

    Äänestä

  • Ette te voi kävellä tämän yhteiskunnan arvojen yli noin vain! Olette sellaista salamyhkäistä porukkaa, joka on kaikessa hiljaisuudessa kyhäillyt näitä homo/lebo-oikeuksia. Samalla meiltä, ihan huomaamatta on viety oikeus omaan mileipiteeseen ja arvomaailmaamme! Vastustamm epäättäväisesti ja suoraan elämänmuotoa joka vie kansamme tuhoon ja kaaokseen! Näitä "sateenkaaryrityksiä" on ollut kautta maailman sivun ja ne yhteiskunnat ovat tuhoutuneet omaan mahdottomuuteensa! Muista Sodoma ja Gomorra! Siksi Jumala varoittaahomoudesta/lesboudesta, koska se nousee Jumalan ihmiselle asettamia lakeja vastaan. JUmalan lait eivät rajoita vain rajoittamisen vuoksi vaan ne on asetettu että varjeltuisimme pahasta, joka seuraa aina kun rikomme Jumalan antamat rajat!

    Äänestä

  • Lasten parhaaksi kirjoitti:

    Näin juuri ja Suomenmaan juttu onkin todella hieno kirjoitus ja kannanotto ajankohtaiseen asiaan.

    Ei ole järjestynyt maajusseiile morsiamia, jos nyt sitten tulisi sulhasia? Aiheestakin KEPUn äänenkannattaja on toiveikas...

    Äänestä

Suomenmaa on oikealla asialla. Tasa-arvoisessa Suomenmaassa on jokaisella suomalaisella hyvä asua.

Äänestä

lukekaapa Raamattua
1 Kor 6:9: Vai ettekö tiedä, etteivät väärät saa periä Jumalan valtakuntaa? Älkää eksykö. Eivät huorintekijät, ei epäjumalanpalvelijat, ei avionrikkojat, ei hekumoitsijat eikä miehimykset, eivät varkaat, ei ahneet, ei juomarit, ei pilkkaajat eivätkä anastajat saa periä Jumalan valtakuntaa.

Äänestä

lesbosuhteissa on erityisen argessiivista väkivaltaa entä jos on lapsi?

Äänestä
  • Lapset kasvavat kieroon ja mikä taho voi turvata lapsen seksuaalisen koskemattomuuden näissä ns. sattenkaari perheissä??

    Äänestä

Koska tälläiset sekaliitot sallitaan,miksei kaiken vapauden nimissä sallittaisiin myöskin moniavioisuus?

Äänestä
  • Käytännössä se on jo toteutettukin, koska puolet porukasta käy huoraamassa. Sukupuoleen katsomatta.

    Myös eläimiin sekaantuminen on sallittu. Eläimelle vain ei saa tuottaa tuskaa. Ennen siiitä sai Suomessakin kuolemantuomion.

    Eräs nainen on vihityttänyt itsensä Eifel-tornin kanssa. Minä haluaisin naimisiin Talvivaaran kaivoksen kanssa, koska kaluni vaatii ison reiän.
    Kai tämäkin täytyy sallia?

    Äänestä

  • Lesbonaisten hedelmöityshoitoja ei pidä kustantaa yhteiskunnan varoista.

    Äänestä

Kansalaiset Hei!! ..Sanotaan yhdessä tiukasti EI! - homo ja lepakkolaille!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Lukekaa ja oppikaa! kirjoitti:

Keskustan pää-äänenkannattaja Suomenmaan 3-sivulla http://www.suomenmaa.fi/kolmossivu/tervetuloa_sateenkaariperheet_6348820.html on hyvä kirjoitus sateenkaariperheiden ja tämän kansalaisaloitteen puolesta: https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/192

Kirjoituksesta käy hyvin kaikki faktat esille, esimerkiksi se paljon puhuttu lapsen etu. Niin mikä se onkaan, lukekaapa tuo Suomenmaan juttu.

On loistavaa, että tällä hetkellä Suomen suurimman puolueen pää-äänenkannattaja tunnustaa ateenkaaren värejä näin rohkeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu