Naapuri toi minulle ylibuukattuja vappujuomia. Oli kumppaa ja hirmusen pahan makuista enpanjalaista valkoviintä korkkimaton pullo. Vahvuus oli 13%, joten kyllä sekin joskus hätävarana käy...mut kumppa on hyvää.
Kyllä mä ilostusin tänään!
merkki Brut
1
105
Vastaukset
- brutaalitemppu
Tais muuten olla harkittu salaliitto. Naapuriketkut tiesivät, että vanhalle hapolle kannattaa järjestää sytytysnalli. Pimee pullohan se oli haettava. Näin vahingoniloisia naamoja kun naapurin vappu kestää ja kestää.
Mut sainpa ilonpidolle tulpan. Saunoin ja uin jääkylmässä vedessä pienen pätkän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265676
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai984866Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404824Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3952449- 1312370
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv22017- 1131942
- 2561627
- 3831387
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601243