SDP:n kenttäväkikin tyytymätön M. Guzeniinaan

Maria Guzeniina-Richardssonin työ ei saa kiitosta oikein keneltäkään. Ei edes omilta joukoiltaan. Urpilainen ei siltikään uskalla tehdä vaihdosta, koska ajattelee kierrätettäväksi joutuvan ministerin näyttävän julkisuudessa epäonnistuneelta ministeriltä.

Melkoinen kehäpäätelmä siis. Epäonnistunutta ministerilä ei voida vaihtaa, koska julkisuudessa epäonnistuneeseen ministeriin lyötäisiin epäonnistuneen leima, mikä Maria Guzeniinaan on jo tarttunutkin - pysyvästi.

Maria Guzeniinaan oltaisiin varmasti tyytyväisempiä ellei hän olisi niin kovin touhukas. Kaikki varmaan tuntevat henkilöitä, jotka ovat innokkaita ja touhukkaita, mutta vailla osaamista ja pätevyyttä. Sellaiset saavat paljon vahinkoa aikaan.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013050316972151_uu.shtml

2

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kansa peukuttaa alas

      Pitäisi MGR:n innokkuus ja touhukkuus saada tartutettua myös Urpilaiseen, joka nykyään istuu kyselytunnilla täysin flegmaattisena ja jopa kysymykset, jotka kuuluisivat Urpilaisella, niin vastaukset antaakin Katainen.
      Tätäkö se on Urpilaisen vappupuheissa sanottu "parantaa juoksua" ilmiö, jolla Sdp:n korjaa kannatustaan, hah....

    • pönttö mgr

      Hullu paljon työtä tekee, viisas pääsee vähemmällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe