World Jewish Congress 25.08.2004
- Ranskan poliisi on pidättänyt romanialaisen miehen, joka piirteli hakaristejä ja Daavidin tähtiä julkisen rakennuksen seinään.
- Muslimiopettaja ei saanut viisumia Yhdysvaltoihin.
- Pariisin pormestari ilmoitti toimenpiteistä antisemitismiä vastaan.
- Antisemiittinen viha-graffiti löydetty Calgarystä Kanadassa.
- Natsien tarroja löydetty juutalaiselta hautausmaalta Saksassa.
- Pariisin juutalaiskeskus poltettu antisemiittisen tuhopolttajan toimesta.
- Juutalainen hautausmaa häväisty Romaniassa.
- Brasislian presidentti tuomitsee antisemitismin.
Erittäin hyvä nimimerkki!
5
164
Vastaukset
- hemmo
ja minä tuomitsen israelin valtion harrastaman:
- terrorismin sekä heidän tekemät
- ihmisoikeusloukkaukset,
- salamurhat,
- polittiiset mielipidevangit,
- lapsien tappamisen,
- ydinaseet,
- ohjusiskut
vain muutamia mainitakseni- GZX
Mutta et tuomitse mitään "palestiinalaisten" tekemiä rikoksia? Nämä palestiinalaiset tekevät keskimäärin jokapäivä noin 20 erinlaista rikosta Israelia ja Juutalaisia vastaan, mutta täällä vain ylistetään heitä. Tätä en voi ymmärtää.
Ja sitten kun Israel yrittää puolustautua ja VÄLTTÄÄ siviliuhreja, niin kyllä sitten huudetaan ja valitetaan, että Israel taas iski ja voi voi kauheeta....
Olet EPÄnormaali hemmo! - Lauri
vanhuksia ei saisi ampua ohjuksilla??
Olet suvaitsematon - Ydinpommit pois!
GZX kirjoitti:
Mutta et tuomitse mitään "palestiinalaisten" tekemiä rikoksia? Nämä palestiinalaiset tekevät keskimäärin jokapäivä noin 20 erinlaista rikosta Israelia ja Juutalaisia vastaan, mutta täällä vain ylistetään heitä. Tätä en voi ymmärtää.
Ja sitten kun Israel yrittää puolustautua ja VÄLTTÄÄ siviliuhreja, niin kyllä sitten huudetaan ja valitetaan, että Israel taas iski ja voi voi kauheeta....
Olet EPÄnormaali hemmo!Palestiinalla ja palestiinalaisilla on OIKEUS puolustaa itseään ja omaa maataan. Se EI ole rikos, eikä se ole terrorismiakaan! Lähi-idässä Israel on miehittävä eli hyökkäävä osapuoli!
- Lauri
Ydinpommit pois! kirjoitti:
Palestiinalla ja palestiinalaisilla on OIKEUS puolustaa itseään ja omaa maataan. Se EI ole rikos, eikä se ole terrorismiakaan! Lähi-idässä Israel on miehittävä eli hyökkäävä osapuoli!
näille järjettömyyksille ole loppua näkyvissä, ikävä kyllä ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708