Mäyryläiset pilaavat itte oman maineensa tuolla sakeudella tuon kouluasian suhteen. Eivät tajua että asiat kääntyy heitä itseään vastaan ja on jo kääntynyt. Isompi osa mäyryläisiä toivoikin koulun kiinnilaittoa jotta ainainen tappelu loppuisi. Ei millään uskoosi kuinka lapsellisia muutama koulukiihkoilijat voivat olla.
Mäyryn maine
9
1093
Vastaukset
- väyrysläin-leninismi
Kaikki koulut vaan kiinni ja kepulaaset joen pohjaan.
- Anonyymi00008
Mää ny toivon että tää on nyt silleen niin ku oikein
- Imehtelijä
Kuinkahan mäyryläiset kapinoisi jos he olisivat kauhavalaisten asemassa, menee alta yksi kunnan suurimmista työnantajista ja jää isot maa-alueet rakennuksineen odottamaan uutta. Mäyryssä loppui yksi koulu, ei yhtään työpaikan vähennystä, kiinteistö lähes arvoton. Olisiko syytä jo rauhoittua?
- Anonyymi
Kiitoksia vastauksesta mä sain tästä jo os viittaa aika paljon
- Työthän lisääntyi
Ainakin taksareilla. Mukava ajella sivukylän uudelle koululle oppilaita. Lompsa pysyy lyönnis...
- nokea ottas
Kuortaneella sitten osataa kaks asiaa. Kyläpolitikointi välittämättä kokonaisuudesta ja kadehtiminen.
- se rosentti
99% Mäyryläisistä pilaa kaikkien maineen
- Anonyymi
yhdessä me tiemme elämän paremmaksi koko konkka ronka
- Anonyymi00009
Kuortaneella ei ole oppilaita kunnolla edes yhteen kouluun, turhia kustannuksia tulee ku useita kouluja pidetään muutamalle oppilaalle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2386121Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394948KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104296Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123041Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1203005Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,782489Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212436Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901689- 461649
- 691456