Kenpä tietää milloin tiksin lidli avataan? Alkaa olla nälkä kun ei ole varaa maksaa nykyisten markettien sikahintoja muonasta.
Oletteko muuten huomannut, että entiset markkahinnat on monesti muutettu vain siten, että on vaihdettu markan tilalle euron merkki.
No, kalja on halpaa harmi etten juo niitä liemiä.
Oletteko muuten huomannut, että entiset markkahinnat on monesti muutettu vain siten, että on vaihdettu markan tilalle euron merkki.
No, kalja on halpaa harmi etten juo niitä liemiä.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei lidllillä ruoka ole yhtään sen halvempaa kun muuallakaan. Tuotteet vain on tuotu jostain ja hoetaan että Lidl on halpa. Olet mennyt halpaan.
Kuuleppas nyt K-kaupan Väiski. Kyllä LidLissä on halvempaa. Tuttavani ison perheen äiti laski säästävänsä kuukaudessa 150 euroa, kun ostaa tietyt tuotteet LidListä. Nyt täytyisi sopeuttaa toiminta teilläkin siellä kolmen K :n marketissa, samoin S-ryhmässä, Elannossa, Vihurissa muissa jotteivat sakemannit miehitä tällä kertaa koko Suomea.
Älä länkytä väkä!
Siinä tiksin kiskurikauppiaat repii takapuolestaan karvoja kun lidli aukee. Pakko on laskea hintoja tai jäädä ilman asiakkaita muita vaihtoehtoja ei ole.
Puolen vuoden kokemuksella lidlistä ostettaessa rahaa säästyy n30% verrattuna näihin monopoleihin.
Kylläpä on kiva kuunnella väiskien sun muiden prismojen pillitystä pikapuolin kun lidli avaa ovensa.
Turhaa te sinne suolle Lidliä venailette. Se on ihan paska kauppa.
Suomen Kuivalehdessä oli hintavertailu. Totesivat koeostoissa K-kaupan halpaketju Cassan Lidliä halvemmaksi. Ja safka on sitten sentään pääsosin kotimaista eikä sakumakkaraa.
Sehän lidlissä onkin parasta sen tullessa paikkakunnalle; kaikki kaupat laskevat hintoja. On aivan samantekevää minkä niminen lopulta on se halvin jossa minäkin tulen asioimaan.
Kun tuumaa tätä tosiasiaa niin joutuu ehkä miettimään, että kuinkahan paljon niissä hinnoissa on vuosikymmeniä ollutkaan ilmaa jonka lidli puhaltaa onneksi pian pois kaikkialta mihin kioskinsa avaa..
hyvin sanottu. Olen huomannut oman paikkakuntani Spar- ja K-kauppiaan laskeneen hätäpäisään joidenkin tuotteiden hintaja melko alas.
Sattuuko kukaan tietämään, milloin Tikkurilan LIDL avataan?
Siinä se jo tulikin, mutta tarkennan vielä (ihan vain pilkkua viilatakseni), ettei se ole Tiksin Lidl, sillä se ei sijaitse Tiksissä, eihän? Sehän on Aamuruskontiellä, joka on kyllä Helsinkiä, ihan Koillis-Helsinkiä, jos tarkkoja ollaan. (Eli Ala-Tikkurilaa) Ja niille, jotka aina lässytätte Helsingin rajoista ja siitä susirajasta jne, tämä seutu todella on Kehä kolmosen ulkopuolella, mutta on kuin onkin yhä stadia.