Nyt tulee idioottimainen kysymys, joten varmaan saan kivoja vastauksia kasapäin.
Joka tapaukusessa... Kun helatorstai sattuu olemaan 9.5. eikä silloin ilmeisesti posti kulje, ja haluaisin äitienpäiväkortin olevan perillä perjantaina 10.5., niin minä päivänä pitää laittaa kortti postiin? Tiistainako jo vai ehtiikö keskiviikkona (ennen klo 17 siis kai)?
Olisi kiva, jos joku vastaisi niin mamseliini saisi korttinsa ajoissa.
Äitienpäiväkortti & helatorstain vaikutus
1
463
Vastaukset
- onnea mamille
Sinuna veisin kortin postiin heti. Tästä nykyisestä postista ei tiedä ....
Tämän aamuisissa uutisissa kerrotaan että postin käsittely aiotaan ulkoistaa ulkomaille, joten sitten kun se tapahtuu, niin äitienpäiväkortti postiin jo ennen pääsiäistä että ehtii käydä koodattavana jossain päin maailmaa ennen toukokuuta.
Ja jos ne ulkoistetaan jonnekin Intiaan niin ehtineekö ne kilkea edes vuodessa perille.
Tai ehkäpä sinun kannattaisi käyttyää matkahuoltoa....
Olen usein kuullut sanottavan että sota-ajan kenttäposti toimi apremmin kuin tämä nykyinen - nyt uskon sen olevan totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1156737Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243737- 1852526
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2762398Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1962071Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.3001780Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.91725Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.1281269Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.271255- 691224