Köyhien maiden auttaminen on hyvä asia. Monet naiset harjoittavat tällaista auttamista siten, että he vaatemallistoaan uusiessaan vievät vanhat vaatteet UFF.n keräykseen. Lapsettomuudesta kärsivät voivat adoptoida lapsen kehitysmaasta, ja näin yhdistää köyhien auttamisen ja oman halunsa lapsista.
Minä puolestaan autan köyhien maiden naisia maksamalla heille seksistä. Suomessa tai matkustamalla paikan päälle. Näin yhdistyy huvi ja hyväntekeväisyys. Hollannissakin on tutkittu asiaa, ja siellä rahavirrat köyhiin maihin on havaittu merkittäviksi.
Minä puolestaan autan köyhien maiden naisia maksamalla heille seksistä. Suomessa tai matkustamalla paikan päälle. Näin yhdistyy huvi ja hyväntekeväisyys. Hollannissakin on tutkittu asiaa, ja siellä rahavirrat köyhiin maihin on havaittu merkittäviksi.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hyväntekeväisyys on sitä, että antaa jotain pyyteettä. Seksipalvelujen ostaminen on kaupankäyntiä.
Entä reilun kaupan kahvi?
Kahvin osto on myös taloutta, ei hyväntekeväisyyttä.
Reilusta kaupasta muutenkaan kannattaa tuskin puhua, jos ostaa seksiä ihmiskaupan uhreilta.
Samalla tavoin kuin kahvin kohdalla, voi noudattaa reilun naiskaupan periaatetta, eli ostaa seksiä vain sellaisilta naisilta, jotka saavat kahvintuottajien tapaan reilun osuuden kauppahinnasta itselleen.
Olet oikeassa: hyväntekeväisyyttä ei ole reilu kaupankäynti. Se on vain reilua. Jos kyseessä on ihmiskauppa, reiluudesta ei voi puhua, mutta prostituutio ei tietenkään ole ihmiskauppaa.
>
Osa prostituutiosta on.
Autan köyhien maiden komeita nuoria miehiä solmimalla heidän kanssaan suhteen, jolloin he pääsevät muuttamaan Suomeen kunnon rahatöihin. Kun he sitten saavat täyden oleskeluluvan, haen taas uuden pojan.
Autat miehiä ja itseäsi. Suomen sosiaalikuluja tietysti kasvatat ja sitä kautta heikennät oman maan kansalaisten sosiaaliturvaa. Tai vaihtoehtoisesti viet työpaikan suomalaiselta, mikä lienee kuitenkin epätodennäköistä.
Toisaalta asian voi nähdä niinkin, että kyseinen tuotipoikaystävä voi elvyttää Suomen taloutta. Tekemällä esimerkiksi niitä töitä, joihin ansiosidonnaisilla elävät suomalaistyöttömät eivät suostu. Tyyppi voi myös perustaa etnisen ravintolan, kuten esimerkiksi moni turkkilainen on tehnyt.
Tuontipoikaystävä voi myös noudattaa pääministerimme neuvoamme ja olla lisäämässä Suomen katoavaa kansaa ja siittämässä lisää veronmaksajia, joka tulevaisuudessa pitää eläkötyivän Suomen pystyssä. Erilaisen geeniperimäkin parantaaa suomalaisten sisäsiittoista ja täten sairaalloista geenistöä.
Vähätellä ei myöskään voi sitä iloa, mikä koituu itse tuontipoikaystävälle.
kun kuitenkin ihmissuhde perustuu taloudelliselle laskelmoinnille ja teeskentelylle, ei vanhempien suhde voi olla heijastumatta lapseen. Lapsi ei saa oikean rakkauden mallia ja hänestä tulee helposti syrjäytynyt tai homo.
En kiistä mitään väitteistäsi, mutta ne pätevät kuitenkin vain pieneen vähemmistöön. Tilastollinen tosiasia on, että nämä halpatuontimiehet keskimäärin syövät kansantuloa.
Lisääntymisen suhteen he varmaan ovat suomalaista keskivertomiestä parempia, kun eivät uskonnollisista syistä suostu rajoittamaan syntyvyyttä. Geeniperimästä olen samaa mieltä, samoin nautintokysymyksistä puolin ja toisin. Eri asia sitten on, että nautinnoista voi joutua maksamaan kultturiristiriidoilla, kuten miehen tyrannialla, väkivallalla ja lopuksi lasten sieppauksella. Tietenkin vain pahimmassa tapauksessa, mutta silti liian usein.