venäjän hallituksen suosio rämpii suossa,varapääministerikin erosi,kaksinkamppailua käydään kremlin ja hallituksen välillä.Ja tsaari putin kiristää vyötä opposition ympärillä,eli ei siellä venäjällä niin hyvin mene.
Agentti Koroljov joka seuraa tiiviisti näitä keskustelupalstoja,kerro tuleeko Putinista uusi diktaattori venäjälle?
Agentti Koroljov joka seuraa tiiviisti näitä keskustelupalstoja,kerro tuleeko Putinista uusi diktaattori venäjälle?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Desantti Koroljovin mukaan venäläisvähemmistö Suomessa alkaa pian lukumääränsä turvin vaatia samoja oikeuksia kuin kansalliset vähemmistöt, siis vähemmistöt kuten romanit, suomenruotsalaiset, muslimitataarit, juutalaiset ja mm. saamelaiset. Siis vähemmistöt jotka ovat maan yhdessä enemmistön kanssa rakentaneet ja ekspansiivista Venäjää vastaan taistelleet yhteisessä rintamassa vuosisatojen ajan.
Eli Koroljov ennustaa Suomeen samaa kehitystä kuin Viroon, Ukrainaan ja Georgiaan johon solutettu venäläisvähemmistö alkaa nakertaa kansan yhtenäisyyttä vaatimalla Äiti Venäjää turvaamaan etujaan.
Tässä tietysti perussuomalaiset ja erityisesti Suomen Nashi eli "kansallismielinen" Suomen Sisu on avainasemassa. Persujen mukaanhan on epäisänmaallista kohdella maahanmuuttajavarusmiestä tasaveroisena kansalaisena, mutta käpykaartin sotilasmestaria ja slavofilian tohtori Halla-ahoa tulee kohdella kuin jotain puolijumalaa hänen hajottaessaan kansakuntaamme toisiamme vastaan sotiviksi fraktioiksi.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2011032413429754_ul.shtml