Hurjia jäähallikustannuksia pakoon taitaa

haapavetisiä muuttaa.
Asukasluvussa vaikutus näkyy jo selvästi.
Päättäjät herätkää ja tehkää parannus, katuvaa syntistä ehkä kansa armahtaa !
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

aikoo muuttaa ?

Äänestä

ovat perustanneet Pulukkillaan,Kärsämäkkeen,Oulaisiin ja Nivalaan vastaanottokeskuksia jäähallipakolaisia varte ja osa on jouvuttu käännyttämmään takasi,ei oo saaneet turvapaikkaa.MISSÄ ON IHIMISOIKEUSJÄRJESTÖT KU TÄLLÄ LAILLA SAA PAKOLAISIA KOHELLA????

Äänestä

kyllä pitäs muuttaa jyväskylän eteläpuoleelle ei näihi n keskustalaisten kuntiin
r

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suuri osa kirjoitti:

haapavetisiä muuttaa.
Asukasluvussa vaikutus näkyy jo selvästi.
Päättäjät herätkää ja tehkää parannus, katuvaa syntistä ehkä kansa armahtaa !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu