Tällaisella autolla voisin minäkin alkaa poliisiksi:
http://rumors.automobilemag.com/dubai-cops-roll-in-camaro-ss-style-222765.html
Poliisi-Chevy
14
319
Vastaukset
- bim mer
Ei ehkä ihan nappivalinta kuitenkaan Suomen sohjoon ja lumikinoksiin.
- gs birotor
Mielummin ajaisin noilla....
http://metro.co.uk/2013/04/26/dubai-police-add-ferrari-to-fleet-of-patrol-cars-which-already-boasts-a-lamborghini-3667855/ - S S
Tekniikan Maailma asiasta:
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/dubaissa-taas-urheiluauto-poliisiautoksi- gs birotor
On aika mielenkiintoinen kalusto siellä....
http://www.worldcarfans.com/113051757767/dubai-police-adds-bugatti-veyron-to-its-fleet - bim mer
gs birotor kirjoitti:
On aika mielenkiintoinen kalusto siellä....
http://www.worldcarfans.com/113051757767/dubai-police-adds-bugatti-veyron-to-its-fleetNo niin on. Näitä ei asvaltilla pääse karkuun mutta toisaalta onkohan niillä mitään kalustoa, millä voi ajaa sileän asvaltin ulkopuolella.
- kalusto kunnossa
bim mer kirjoitti:
No niin on. Näitä ei asvaltilla pääse karkuun mutta toisaalta onkohan niillä mitään kalustoa, millä voi ajaa sileän asvaltin ulkopuolella.
Eipä Dubaissa pahemmin muualla ajeta kuin asfaltilla...siellä ei ole sorateitä,vaikka aavikkoa riittääkin! aavikolla ei normirengas kestä missään autossa.. Ja poliisilla on kalusto kunnossa sinnekkin lähtöön!
Oli näyttävää kun zayedin-moottoritiellä poliisin Boss Mustang ajoi yli 250km/h Lexuksen perässä ja parin km jälkeen kirjotettiin kaapumiehelle sakkoa!! Oli meinaan menemisen meininki ja äänet hienot! - bim mer
kalusto kunnossa kirjoitti:
Eipä Dubaissa pahemmin muualla ajeta kuin asfaltilla...siellä ei ole sorateitä,vaikka aavikkoa riittääkin! aavikolla ei normirengas kestä missään autossa.. Ja poliisilla on kalusto kunnossa sinnekkin lähtöön!
Oli näyttävää kun zayedin-moottoritiellä poliisin Boss Mustang ajoi yli 250km/h Lexuksen perässä ja parin km jälkeen kirjotettiin kaapumiehelle sakkoa!! Oli meinaan menemisen meininki ja äänet hienot!Millaisia rajoituksia siellä on ja noudattaako niitä kukaan.
- kalusto kunnossa
bim mer kirjoitti:
Millaisia rajoituksia siellä on ja noudattaako niitä kukaan.
ko.motarilla on muistaakseni 140km/h, mutta arvaappa noudattaako Lambolla tai Fefellä liikenteessä olevat niitä tai edes Escaladella?? Paljon siellä ajetaan ylinopeutta, mutta kuten nähdään myös poliisi varustautuu kokoajan paremmin. Itse vuokrasin moottoripyörän ja silläkin piti pitää hyvää nopeutta, ettei jäänyt jalkoihin!
- vaikuttunu lomalaine
kalusto kunnossa kirjoitti:
Eipä Dubaissa pahemmin muualla ajeta kuin asfaltilla...siellä ei ole sorateitä,vaikka aavikkoa riittääkin! aavikolla ei normirengas kestä missään autossa.. Ja poliisilla on kalusto kunnossa sinnekkin lähtöön!
Oli näyttävää kun zayedin-moottoritiellä poliisin Boss Mustang ajoi yli 250km/h Lexuksen perässä ja parin km jälkeen kirjotettiin kaapumiehelle sakkoa!! Oli meinaan menemisen meininki ja äänet hienot!Dubain poliisilla on myös 660hv Shelby GT500 Mustangi!!!
Esittelivät ominaisuuksia mielellään ja lähtivät näyttävästi "keikalle" eräältä parkkipaikalta!
On siellä se autokanta sellainen ettei suomalaisella poliisiautolla olisi mitään tekoa...Siellä meni loman ekat pari päivää vain urheiluautoja ihmetellessä!!! - Teknarin sankarit
vaikuttunu lomalaine kirjoitti:
Dubain poliisilla on myös 660hv Shelby GT500 Mustangi!!!
Esittelivät ominaisuuksia mielellään ja lähtivät näyttävästi "keikalle" eräältä parkkipaikalta!
On siellä se autokanta sellainen ettei suomalaisella poliisiautolla olisi mitään tekoa...Siellä meni loman ekat pari päivää vain urheiluautoja ihmetellessä!!!Teknarin sankaritkin siellä esittelivät keväällä paikallista autokalustoa. Olisipa meilläkin öljyä!
- bim mer
Poliisien kalustoa maailmalta.
http://www.iltalehti.fi/autot/2013052817076619_au.shtml - Kylä vääntää
Näinkin voi käydä jos tehoa on "tarpeeksi".....
http://www.automerkit.fi/uutiset/muut-uutiset/artikkelit/taeltae-naeyttaeae-kun-mustang-shelby-tuhoaa-dynamometrin.html- bim mer
Teki kipeetä Mussenkin takapäähän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 24014957
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?451915- 1811420
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1021310- 281199
- 122958
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81774Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80728- 75658