Niin sitä vain että kyllä nykyään hävettää lukea suomi24 uskonto palstoja. Muistan vielä joskus kun täällä sai ihan kunnon keskustelua aikaan, sen sijaan että olisi aina joko "Luottakaa Jeesukseen" huudot tai muuten vain joku rollaaja jossakin inisemässä. Joten pitemmittä puheitta, ei kukaan satu tietämään mitään uskontoihin yleensä, keskittyvää nettisivustoa/chattia joissa liikkuisi enemmän asiallista porukkaa, arvostaisin paljon, ja varmaan aika moni muukin täällä.
Suomi24 paltat kyllä hävettää
9
96
Vastaukset
Ai joskus saatu Suomi24 palstalla "kunnon" keskusteluja aikaan. Moderointikin näillä palstoilla on ihan olematonta tasoa. Mikä pakko Suomi 24 palstaa on lukea, jos kerran noin paljon haittaa, että ihan aloituspostaus asiasta pitää tehdä?
- Suomi24 paltat
Joo, niin hävettää. Ja miksi? Ei siksi, että kristinuskopalstoilla kirjoitetaan Jeesuksesta, koska nämähän juuri ovat Jeesus-palstoja!
Vaan siksi, että suurin osa näistä kristinuskopalstoille kirjoittelijoista ovat ateisteja. Heidän kirjoituksensa kuuluisivat ateisti- tai seksipalstoille.
Olisikohan siis jotain nettisivustoa, jossa voisi keskustella uskosta ja luottamuksesta Jeesukseen? Oliskohan google mitään? ;)
- aloittajaq32
Sen takia se on mielestäni häpeä, koska suomi24 on yksi isoimmista keskusteluun/kanssakäymiseen tarkoitettu nettisivusto. Mutta hyvä pointti kyllä oli tossa "Mikä pakko Suomi 24 palstaa on lukea, jos kerran noin paljon haittaa, että ihan aloituspostaus asiasta pitää tehdä?" lauseessa. Olen itse vain niin pitkään täälläkin kuitenkin oleskellut, että sitä on ajan myötä huomannut tämän sivuston menevän ihan alimmalle tasolle.
- Herästys paikallaan
huomanna ja yöaikaan hyvä nukkua, niin voi ymmärtää paremmin.
- Voisiko nykyään
joku vielä jotakin hävetä, ei varmaan ainakaan omaansa, mutta toisten ja osoittaa sen farisealaisuuden ainakin se.
- Jeesukseen turvaa-
minen on parasta ja ilman sitä on vain häpeää erinäisissä asioissa.
- Kun Herran päivä
koittaa niin nähdään jokaisen ihmisen kohdalla, miten on elämänsä järjestänyt Jeesuksen suhteen. Kaikki muu on vähempiarvoista. Ei auta nobelit eikä ihmisten suosiot ketään.
- antihihhuli
Internet edustaa vapaata tiedonvälitystä parhaiten mitä ihmiskunta on onnistunut koskaan luomaan. On selvä, että vapaan tiedonvälityksen ilmapiirissä kukoistaa nimenomaan keinotekoisen dogman kyseenalaistavat ajatukset. Ei siis ihme, jos jeesustelu kerää vasta-argumentoijia kuin kakka kärpäsiä.
On kirjoitettu, että internet on paikka, jonne uskonnot tulevat kuolemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837