Tuulimyllyjä Toisvedelle

Oletteko huomanneet, että Toisveden länsipuolelle on tulossa runsaasti tuulimyllyjä?
14476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei kai ne siinä ketään haittaa? Päinvastoin, hienoa että vihdoinkin on huomattu tälläinen mahdollisuus. HIENOA! Voisivat vain aikaistaa tuota aikataulua.

Äänestä
  • Et ole koskaan ilmeisesti asunut tai mökkeilyt tuulimyllyjen lähistöllä?

    Äänestä

Itseasiassa olen ollut kauan Porissa, missä on myllyjä enemmänkin ja enpä voi sanoa, että ne kauheesti häirittis. Enemmän ärsyttää noi pikkulinnut jotka rääkyy läpi yön.

Äänestä

Olin kesällä alihankintamessuilla Pirkkahallissa ja kuulin että tuulimyllyjä olisi aluksi tulossa 6 kappaletta. Rakentaminen vois alkaa vaikka heti mutta todennäkösesti joku taas valittaa ja homma kusee. Epäilivät että aloittavat rakennustyöt keväällä 2015.

Äänestä
  • Niin, tarkotat varmaan että myllyjä tulee 6 6 kpl, ensin 6 ja sitten optio 6 muuhun, näin olen asian käsittänyt.

    Äänestä

Kuka ny Virroilla valittais?

Äänestä

KDKDKDKD.....vali vali....

Äänestä

Käsittääkseni 6 kpl 2014, 6 kpl 2015, 6 kpl 2016 ja sitten muut päätöksien mukaan.

Äänestä

En ole huomannut, joko niitä rustataan johonkin vai mihin ne tulee, koko rannan mitalleko Virroilta Liedenpohjaan ?

Äänestä

tuulivoimalat käytiin vaan,lomaillahan voi jossakin muualla missä tuulee vähemmän
mutta kyllä ns. ammattivalittajoilla varmaankin löytyy jokin aihe valittaa tulevatko
he mihin paikkaan tahansa.

Äänestä

Kyllä sinne korpeen sopivat vallan mainiosti.

Äänestä

Ainakin alotusta on siirretty vuodella eteenpäin, ekat tulee aikasintaan kesällä 2015.

Äänestä

Joo, joku oli ilmeisesti taas valittanu, ei ole tulossa ainakaan tänä vuonna. Sitten ihmetellään miksi Suomeen rakennetaan uusia ydinvoimaloita? Tottakai on pakko rakentaa kun kaikista muista energialaitoksista suomalaiset laittaa valitusmyllyn käyntiin! Onneksi meillä on aina niin rakas ja luotettava Venäjä josta saadaan maakaasua, rakkaita ystävyksiä kun olemme.

Äänestä

No mutta aatelkaa jos tehtäis kansalaisalote atomivoimalan rakentamisesta? Meillä on riittävästi virtaavaa vettä ja työllistävä vaikutus ois ainakin yli 100 henkilöö! Vai onko kaikilla niin talous kunnossa ettei työnteko kiimnnosta!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lomalaisten rauha kirjoitti:

Oletteko huomanneet, että Toisveden länsipuolelle on tulossa runsaasti tuulimyllyjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu