.. jos on jotain yhteiskunnallista 'ongelmaa',
niin ottakaa meihin yhteyttä.. :
http://www.lions.fi/
http://www.rotary.fi/
http://www.vapaamuurarit.fi/
http://www.klubi.fi/
http://www.evl.fi/
http://www.poliisi.fi/
http://www.poliisi.fi/supo/
http://www.jchelsinki.fi/
http://www.oddfellow.fi/
http://www.kesko.fi/
http://www.sokos.fi/
http://www.pellervo.fi/
.. niin naureskellaan yhdessä.
niin ottakaa meihin yhteyttä.. :
http://www.lions.fi/
http://www.rotary.fi/
http://www.vapaamuurarit.fi/
http://www.klubi.fi/
http://www.evl.fi/
http://www.poliisi.fi/
http://www.poliisi.fi/supo/
http://www.jchelsinki.fi/
http://www.oddfellow.fi/
http://www.kesko.fi/
http://www.sokos.fi/
http://www.pellervo.fi/
.. niin naureskellaan yhdessä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on todella toimiva ikiliikkuja PERPETUUM MOBILE; on Nobelin paikka! Ajatelkaa, itsestään liikkuva, itseään ruokkiva, ikuinen, itseään tarkkaileva reseptorien liikuttaja!
Onkohan Yhdysvalloissa samanlainen?
"Supo hautoi sisäistä selvitystään teleurkinnasta lähes vuoden
Suojelupoliisi käynnisti ensimmäisen sisäisen selvityksensä epäillystä teleurkinnasta syksyllä 2002, kun Supon aluepäällikkö kävi kertomassa esimiehelleen, osastopäällikkö Petri Knapelle yhteyksistään Soneran turvallisuusjohtajaan. Aluepäällikön suullisten ja kirjallisten selvitysten jälkeen Knape kuitenkin päätyi siihen, ettei mitään laitonta ole tapahtunut. Suojelupoliisin johtaja Seppo Nevala oli samaa mieltä, ja asia haudattiin.
Uudelleen asia nousi esille Supon ja keskusrikospoliisin välisessä palaverissa vajaan vuoden kuluttua, loppukesästä 2003. Sen jälkeen Supo päätti tehdä asiasta ilmoituksen valtakunnansyyttäjänvirastoon.
Supon aluepäällikön ja Soneran turvallisuusjohtajan yhteydenpito on esitutkinnassa paljastunut niin tiiviiksi, että Supo sai tiskin alta kahden teollisuusvakoilusta epäillyn ulkomaalaisen teletunnistetietoja vuonna 2000. Osapuolet ovat kuitenkin eri mieltä siitä, kenen aktiivisuuden takia tiedot Supolle päätyivät. Soneran turvallisuusjohtajan mukaan Supon aluepäällikkö pyysi tietoja, aluepäällikön mukaan tiedot tulivat hänelle pyytämättä ja yllätyksenä.
Supon päällikkö Seppo Nevala on kutsuttu maanantaiksi sisäministeriöön kuultavaksi, ja Helsingin Sanomien tietojen mukaan hänet todennäköisesti pidätetään virasta alkuviikosta. Ilta-Sanomille Nevala on sanonut toimineensa ohjeiden mukaan eikä hän näin ollen aio erota.
Myös Petri Knape pidätettäneen virasta, mutta hänen osaltaan päätöksen tekee Supon päällikkö tai hänen sijaisensa.
Lisää aiheesta perjantain Helsingin Sanomissa
Helsingin Sanomat
[email protected]"
http://www.sak.fi
http://www.metalliliitto.fi
http://www.akava.fi