Persu oikealla asialla

Rekisteröimispakko nettiin asiattoman keskustelun lopettamiseksi. Osmo Kokko on oikealla asialla.

Olisi paljon enemmän vandalismiakin, jos saisi rikkoa paikkoja eikä tarvitsisi ilmoittaa nimeään.

http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kokko_internet-3140
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ensimmäisenä tämä mielilpiteiden kirjoittaminen omalla nimellä pitäisi tuoda tänne Suomi24:lle. Häiriköinti Kokoomuspalstalla loppuisi, kun yksi tyyppi saataisiin hoitoon. Täällä on loputtoman paljon viestiketjuja, joiden kirjoittajana tuntuu olevan yksi ja sama tyyppi

Esimerkiksi http://keskustelu.suomi24.fi/node/11366976

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsigatao kirjoitti:

Rekisteröimispakko nettiin asiattoman keskustelun lopettamiseksi. Osmo Kokko on oikealla asialla.

Olisi paljon enemmän vandalismiakin, jos saisi rikkoa paikkoja eikä tarvitsisi ilmoittaa nimeään.

http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kokko_internet-3140

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu