Tosiaan ainakin itse luin hiljattain theonering netistä että Jackson olisi editoinut täysin uudet erikoisversiot Sormusten Herroista, siis tällä kertaa lyhennetyt versiot.
Ilmeisesti tarkoitus on tiivistää elokuvat helposti katsottavaan formaattiin, noin puolentoista tunnin pituuteen. Elikä se antaa mahdollisuuden tiivistää trilogia neljän ja puolen tunnin pituiseksi yhdeksi ainoaksi elokuvaksi.
En tosin tiedä miten projekti edistyy, milloin julkaisu on jne.
TSH Lyhennetty Ohjaajan Versio
4
457
Vastaukset
- insane
..köyhiltä.
- sane
Kukaan joka omistaa pitkät versiot ei varmaan hanki lyhyitä sillä niisä ei ole silloin mitään uutta nähtävää. Mutta ne jotka eivät halua ostaa 3 dvd:tä voivat ehkä hankkia yhden jossa on kaikki osat.
- insane
sane kirjoitti:
Kukaan joka omistaa pitkät versiot ei varmaan hanki lyhyitä sillä niisä ei ole silloin mitään uutta nähtävää. Mutta ne jotka eivät halua ostaa 3 dvd:tä voivat ehkä hankkia yhden jossa on kaikki osat.
..hommaavat myös tuon yhden kokonaisen elokuvan,nimittäin monelta löytyy sekä pidennetyt,että teatteriversiot.
- samwise
insane kirjoitti:
..hommaavat myös tuon yhden kokonaisen elokuvan,nimittäin monelta löytyy sekä pidennetyt,että teatteriversiot.
mulla on lotrit dvd:nä,videona ja sitten fotrin ja ttt:n pidennetyt versiot...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282527- 1142126
- 1221809
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?971803Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91547Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161391140Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901085Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891031Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu211022Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35987