Huumeet ja nuoriso

yks äiti vaan

Pahalta näyttää ja kaiken pahimpia paikkoja ovat nuo opiskelija asuntolat, niin täällä kun naapurikunnassakin. Älkää missään nimessä laittako lastanne sinne asumaan opiskelun ajaksi, jos hän ei ole erakko, epäsosiaalinen ja todella uppoutunut opiskeluun. Vähänkin sosiaalisempi kaveri kyllä lähtee valitettavan pian mukaan huumetouhuun, kun asuntolassa ei juurikaan muuta harrasteta.

8

1841

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omakokemus

      Tuttua... Vietin tuolla aika paljon aikaa muutaman kuukauden, poikaystäväni asui siellä ennen yhteenmuuttoamme. Kaikki vähintään polttelevat, monet käyttävät psykedeelejä, kokoajan jossain bileet. Oli kiva viettää siellä aikaa kun meistä kumpikaan ei käytä aineita.

    • hahahahhahahaha

      teillä siellä landella edes ole mitään oikeita huumeita! Joku jonne voi vähän kukkaa kasvattaa ja toinen saada apteekista muutaman bentson mutta siihen se jääkin eli otahan täti ihan rauhassa!

    • Hohohohohoh

      Joo mutta ei tänne landelle tarvita sitäkään. Yksikin hepatiitti p***a tänne on liikaa. Joten nauti olostasi säälittävä narkki..

    • Your local dealer

      Nuorten huumeiden käytön lisääntyminen on mielestäni pelkästään positiivinen asia, oppivathan ainakin sen että kuinka typeräksi alkoholi ihmisen tekee. Itse olen jokusen tuhat kertaa huumeita nappailut enkä ole vielä toistaiseksi päätäni millään muulla niin sekaisin saanut kuin viisasten juomalla. Kannattais varmaa teidänkin niin tietäisitte mistä puhutte.

    • sehän se juuri onkin

      "Joten nauti olostasi säälittävä narkki"


      Kun kokaiini on paremman porukan huume, kun te nimenomaan SÄÄLITTÄVÄT narkit ette saa edes oikeita huumeita mistään, veeituttaako? Jatka vain reppana sitä bentson tykittämistä hihaasi! Eli kukahan tässä on säälittävä narkki ja kuka ei:-)

      • mitä vittuu sä selität

        "säälittävä narkki" kaverilla ei selkeästi ole mitään tietoa nummelan tilanteesta. Tosiasia on se että kovia huuumeita saat vihdin alueelta helpommin kuin kuituhampun siemeniä. Älä oleta vaan ota asioista selvää latvakakkonen.


    • Narkkivähemmän

      Mutta ylläolevasta yhteenvetona. Käyttäkää niiitä aineitanne, mitä ikinä käytättekin niin paljon, että yhteiskunta pääsee teistä eroon..

      • Meille likaisille

        Ylläolevalle.. Mikä on se asia joka saa sinut pitämään itseäsi parempana kuin huumeita käyttävät. Elämä on soppa ja jokainen maustaa sen haluamallaan tavalla. Sitäpaitsi kahvi on huume siinä missä muutkin huumeet. Samalla tavalla se sinun aivokemiasi sekoittaa jotta tulisi virkeämpi olo, samaan tapaan kuin piri PAITSI että kahviin jäät kovemmin koukkuun. Tuntuisi tyhmältä olla koukussa aineeseen josta tulee lähinnä päänsärkyä ja ripulia vain koska joku joka pitää itseään ylempiarvoisena on päättänyt että kaupataan kansalle paskaa ni jää hyvät stuffit meille. Ihmisten asenteet huumeita kohtaan ovat mielestäni naurettavia, ollaan jotain mieltä asiasta josta ei kuitenkaan mitään tiedetä eikä edes vaivauduta ottamaan asiasta selvää. Tunnen monia tapauksia joille huumeidenkäyttö on täysin viihdekäyttöä eikä heistä koskaan kukaan hölmöile kännissä, päinvastoin nauravat että kuinka vitun tyhmiä ihmiset ovat kun viinan kaltaisella liimanpoistoaineella päänsä sekoittavat. Tarjolla on paljon parempaakin mutta se peli vaatii selkärankaa. Joten jos lopettaisitte tuon turhanpäiväsen mussutuksen ja opettaisitte lapsillenne vastuuta ihan oikeasti. Itsensä tunteva ihminen ei huumeisiin koukkuun jää. Katsokaa peiliin ja ajatelkaa asia sillä tavalla että jos emohiiri on itsetuntonsa menettäny pelkuri niin ei se poikanenkaan kissaa karkuun pääse. Kotoa se kaikki ihmiset lähtee halusitte niin tai ette.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      137
      7572
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2898
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      320
      1727
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      259
      1395
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      106
      1204
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1149
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1052
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      926
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      19
      918
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      911
    Aihe