Suomi on aina ekana eu-hulluuksien toteuttamisessa. Suomi on hyväksymässä ensimmäisenä eu-maana jättirkekat, vaikka suomen tiet ovat huonommassa kunnossa, kuin vuosikymmeniin. Korjauksiin ei ole rahaa, mutta ekaksi pitää päästää eteläeuroopan ja venäjän välinen jättikuormitus hajottamaan loputkin tiet.
Ekana euroopassa suomi poliittisen eliitin tahdosta tuhoaa myös alueellisen demokratian. Kaikessa yksinkertaisuudessaan tuo sote-ja kunta "uudistus" tarkoittaa juuri ja VAIN SITÄ.
Ekana euroopassa suomi poliittisen eliitin tahdosta tuhoaa myös alueellisen demokratian. Kaikessa yksinkertaisuudessaan tuo sote-ja kunta "uudistus" tarkoittaa juuri ja VAIN SITÄ.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ehdottomasti euroopan jättiliikenne on turvattava. Liikenneministeri Kyllönen on jo ilmoittanut hakeutuvansa eu-parlamenttiin. Taitaa Merjarukka olla tietoinen siitä, että näillä katastrofipäätöksillä, mitkä joutuu allekirjoittamaan, ei suomen eduskuntaan enää ole asiaa. Äänestysprosentti seuraavissa eu-vaaleissa saattaa kuitenkin nousta niin korkeaksi, että Kyllösellä ei hupsankeikkaa ole mitään jakoa edes tuonne säilöön.
Hyvä ek.
suomen eliitti valehtelee suomalaisille "uskottavasti", ei tuota muualla uskota. Tiukat tätit ja stubin hammpaat ollevat hyvä vitsi, jos nyt edes uutiskynnyksiä ylittävät takahikiää kauempana.
itellakin ruuhkassa, kun direktiiivi toteutui. lienee suomi eka tässäkin. miten lie ruottissa.
Vrrrän yksityistäminen on takana siinä, että Kyllönen juoksutyttönä siirsi rahaa maanteiltä ratahankkeisiin. Sama kaava toistuu aina yksityistämisien edellä. Veronmaksajien rahoja kupataan infrakstuffuuriin maksimimäärä. Kootttujen selitysten sattelemina. Olemme haistaneet jo vuosikausia, että vrrää laitetaan yksityistämiskuntoon ja veronmaksajilla maksatetaan rataverkko myyntikelpoiseen kuntoon.
Markkinatalouden toimintaahan tuo on, mutta ällöttävintä ja rikollisinta siinä on se, että vasemmistolaisministeri tekee likaisen työn.
Suomessa ei ole demokratian hajuakaan!
AmerikanSuomi YhdysEU.
ASYEU
Obama ohjeisti britanniiaa. Oikeastaan kiristi- eumyönteiseksi?
Suomella on vakuudet! Jee. Paljonko maksoi ja mitä kattaa. Konkurssissa ei mitään.
Hullussuus näkyy aina ekana tässä maassa, oli sitten kysymys mistä lajista tahansa, ja siihen eu antaa vielä lisää eväit, hullua ei saisi
päättömät kanat.