Ongelma Karjalan palautuksessa

Olin äskettäin käymässä s-marketissa ja palautusautomaatti hyväksyi vain noin kolmasosan Karjala-tölkeistäni. Mistäköhän johtuu, muun merkkisten tölkkien kanssa ei ole ollut ongelmia. Salaliittoko?
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan selvästi! Tehtaankatu epäilee kaikkia foliohattuisia NATO-kiimaisiksi ja lähettää salaisella radiotaajuudella EU-viivkodin sekoittavan singnaalin myssysi heijastamanan palautusautomaattiin.
Karjala tölkit pitää palauttaa K-Markettiin, onhan se maineikkaan Savokarjalan Tukkuliike Oy:n perillinen ja jo geeniensä perusteellla osaa suojauksillaan ja juonittelullaan torjua KAIKKI R Y S S E N metkut.

Juuri valmistunut pääkonttori oli yksi funktionalismin HELMIÄ Viipurissa, minkä Rakennuksen R Y S S ÄT saivat hetkessä tuhottua tekemällä siitä lastenvaunutehtaan : ) Niitähän Viipusissa varmaan heti sodan loppumisen jälkeen tarvittiin?

Paatelan sunnittelua voidaan pitää Alvarin kirjastorakennelmaa parempana:

http://www.virtuaaliviipuri.tamk.fi/tontti.php?lang=fi&block_id=43&plot_id=9

Äänestä

Kokeilin ; K-marketin palautusautomaattiin upposi karjalatölkitkin, kuin Moolokin kitaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


foliohattuinen kirjoitti:

Olin äskettäin käymässä s-marketissa ja palautusautomaatti hyväksyi vain noin kolmasosan Karjala-tölkeistäni. Mistäköhän johtuu, muun merkkisten tölkkien kanssa ei ole ollut ongelmia. Salaliittoko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu