Vitsejä NWO:sta

Heittäkääs välillä jotain herjaa tänne meidän hyvistä päättäjistä, tämä viesti olkoon avaus kaikkien aikojen suolaukselle!

Huom! Hyvällä maulla! emmehän kuitseskaan halua alentua samalle tasolle.
9206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mitäkäs on tarja halosen lempilintu?
Punamulkku (lauri ihalainen)

Mitä Obama syö aamiaiseksi?
Sanansa, kuitenkin kaviaarin kera.

Mitä jutta urpilainen tekee vessassa?
Maksaa velkojaan.

Mikä erottaa suomen natsisaksasta?
Kieli ja valuutta, muu on ennallaan.

Mitä poliisi sanoi toiselle poliisille?
Tuskin mitään järkevää.

Äänestä

Tuleepa heti mieleeni eräs tosielämän hauska juttu.

Eräskin nettikirjoittelija kyseli notta missähän se Jimmy Hoffan hauta mahtaa olla, tuskin kukaan mahtaa tietää?

Yllätys oli melkoinen kun nettikirjoittelija heräsi tainnutuksesta CIA:n illuminaattijäsenten seurasta ja hänelle kerrottiin että "kohtapas tuon tiedät".

Kun tämä meille kerrottiin niin olipahan hauskaa, ja laitettiin muutamakin nettiosoite seurantaan samaa huolenpitoa varten.

Äänestä

Olipa kerran maailmanjärjestys. Sitten valtaan haluavat Ketkut keksivät aloittaa tarinan kuinka nykyinen hallinto kehittelee uutta maailmanjärjestystä, NWO:ta.

Juttu ei aluksi ottanut tuulta purjeisiin, mutta kun tiedotukseen saatiin oma riippumaton mediakanava siitä tuli maailman suurin uutinen.

Ja massat liittyivät joukolla kaatamaan maailmanjärjestystä ja lopulta onnistuivat.

Lopputuloksena oli Uusi Maailman Järjestys edellisen sijaan Ketkujen johdolla massojen hurratessa kaduilla voittoaan NWO:sta.

Äänestä

- Miksi salaliittoteoreetikko kirjoittelee "Bää Bää" tänne palstalle?

- Sitä kuulee sänkypuuhissa kaikenlaista

Äänestä

Miksi virkkari on salkkari?

Koska uskoo, että WTC:t tuli alas pannukakkuteorian takia. muhhahaha.

Äänestä

Miksi hörhöt syövät paskaa?
- He kierrättävät jätteensä.

HAHAHAHHAHAHAH

Äänestä

Ollaan välillä vähän vakavempia, ja mietitään miten kourallinen kapinallisia pystyi muka tuhoamaan imperiumin kuolemantähden? Uskottavampi selitys on salaliitto Darth Vaderin lähipiirissä.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Huonot_vitsit_ja_muu_höpöhöpö#Kuolemant.C3.A4hden_salaliittoteoria

Äänestä
  • Keskittyisin ensimmäisenä etsimään selitystä miten avaruudessa kuuluu räjähdykset ja energiasäteet.

    :)

    Seuraavana voi miettiä mitenkä Stardestroyer lentää planeetan ilmakehässä ilman pienintäkään aerodynamiikkaa.

    Äänestä

Lentäähän se ladon ovikin kun on tarpeeksi hevosia perässä. Ruotsalainen Draken hävittäjä on oiva esimerkki ettei aerodynamiikkaa tarvita kuin mausteeksi muotoiluun. Energiasäteet kulkevat tyhjiössä pontettiaalisella valonnopeudella, riippuen verrokin suhteesta.

Hassu paradoksi on kanssa se, kuinka monta kertaa 4 valovuoden päässä sijaitsevan tähden planeetta ehtii kiertämään tähden ennen kuin sen vaikutus on ylipäänsä havaittavissa? Voisin sanoa että "aika kuluu sekunneissa" on täyttä puppua.

Esimerkki, jos katsot maaplaneettaa kaukoputkella 100 miljoonan valovuoden päästä sinun pitäisi nähdä täällä dinosauruksia? vai kuinkas muuten se optiikka nopeuttaisi aikaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


DingDong kirjoitti:

Heittäkääs välillä jotain herjaa tänne meidän hyvistä päättäjistä, tämä viesti olkoon avaus kaikkien aikojen suolaukselle!

Huom! Hyvällä maulla! emmehän kuitseskaan halua alentua samalle tasolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu