Kyselisin kun olen vasta muuttanut Seinäjoelle että minkälaanen nettiyhteys toimii hyvin täällä ja mitä porukka suosittelee??? Saunalahden nettitikku ei aina pelitä.
nettiliittymät
make1002
1169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Valokaapeli (kuitu) tulee vanhan kanta-Seinäjoen kaikkiin rivi- ja kerrostaloihin jotka on rakennettu 1998 jälkeen. Tuttavallani on kuituliittymä, ehkä Suomen/maailman hitain 1/1 Mbps anvialta. Oli siinä itku päästä kun meinasin vähän lainata heidän liittymää tilapäisesti.
Jos ei asu noin uudessa asunnossa niin langattomasta internetistä voi etsiä vaihtoehtoa, jos sattuu tukiasema olemaan näköpiirissä. Teliasonera( telefinland) ja Elisa( saunalahti) tarjoaa molemmat muutamalla tukiasemalla LTE-verkon Seinäjoen ydinkeskustaan ja lähimaastoon. Dna( Dna pro) on aina ollut altavastaaja Seinäjoen alueella ja tekniikassa jäljessä.