Foliohatut osoitettu huuhaaksi!

http://www.marmai.fi/uutiset/huippuyliopiston tutkimus foliohattu ei esta ajatusvakoilua/a2184994

Niitähän on voitu jopa käyttää ajatustenlukemiseen, koska vahvistaneet vain signaaleja?

Artikkelin lopussa kehoitetaan kehittämään parempia ajatussuojauksia. Mitähän nämä voisivat olla?
168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Paljastuihan se jo viimein ainakin osittain. Foliohan on loistava ANTENNI, vakoilupiirit lanseerasivat foliohatut salkkiksille jotta saavat paremmin kiinni ajatuksista matkan päästä.

Jo muinoin vanha-tv aikoina osattiin parantaa signaalinvastaanottoa foliolla.

Kaikkein varmin ajatussuojaus on lyijy. Käytetään päänsisäisesti nopeudella 1000m/s.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaamoslähetys kirjoitti:

http://www.marmai.fi/uutiset/huippuyliopiston tutkimus foliohattu ei esta ajatusvakoilua/a2184994

Niitähän on voitu jopa käyttää ajatustenlukemiseen, koska vahvistaneet vain signaaleja?

Artikkelin lopussa kehoitetaan kehittämään parempia ajatussuojauksia. Mitähän nämä voisivat olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu