Meilläpäin eräs nainen alkoi valmistaa päähineitä joissa on mukana ohutta metallilankaa. Voi valita kuparia tai hopeaa, jatkossa muitakin metalleja.
Onko täälä kiinnostuneita Faradayn periaatteella toimiviin päähineisiin, esim pipoihin? Jatkossa varmaan avaa omat sivutkin, muttei vielä.
Ei tarvi viritellä foliota hattuun, se kun hiostaa ilkeästi. Ja 6mm välillä kuvottu ohut lanka pitää kyllä melkoisenkin säteilyn pään ulkopuolella.
Onko täälä kiinnostuneita Faradayn periaatteella toimiviin päähineisiin, esim pipoihin? Jatkossa varmaan avaa omat sivutkin, muttei vielä.
Ei tarvi viritellä foliota hattuun, se kun hiostaa ilkeästi. Ja 6mm välillä kuvottu ohut lanka pitää kyllä melkoisenkin säteilyn pään ulkopuolella.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Missä on sen fysikaalisen reaktion kaava jolla osoitat että säteily todellakin pysyy ulkopuolella eikä kyseessä ole antenni jolla vastaanotto ja lähetys tehostuu?
Vertikaalisesti- tai ylhäältä (HAARP säteily) tuleva aaltorintama ei läpäise tuollaista verkkoa, koska verkko heijastaa säteilyn poispäin. Maasäteilyn vaikutus voi nähdäkseni hyvinkin moninkertaistua. En suosittele missään tapauksessaa.
Eikä siinä mitään "fysikaalisen reaktion kaavoja tarvitse". Käy lainaamassa Prof. Räisäsen "Antennitekniikka" (Otapaino) . Siellä perusasiat on hyvin selitettyinä.
Voisiko Faraday päähineiden sijaan alkaa tehdä Faraday-oloasuja, jossa vain silmien ja suun kohdalla reijät. Näin HAARP ja muut säteilytyskeinot eivät röntgeniä ja gammasäteilyä lukuunottamaatta purisi? Eikös Iljaakin ole epäilty pommitetun vahvistetuilla WLAN/WiFi-signaaleilla tai lähistön rakennuksen tai pakettiauton mikroaaltotykillä. Sopivalla annostuksella kun tarpeeksi kauan antaa mikroaaltoja niin eiköhän siitä solumuutoksia saa aikaan, jotka eivät paljastu murhayritykseksi kuten brutaali polonium- tai dioksiinimyrkytys.
Tällä Faradayn kokoko-oloasulla myös maasta tuleva säteily kilpistyisi oloasun sukkaosaan, kun vain suun ja silmien kohdalla olisi reijät, silmiinkin voisi varmaan tehdä Faradayn linssit, onhan mikroaaltouunissakin lasinen mikroaaltoja läpäisemätön lasi. UV-suoja vielä päälle. Näin ulkoapäin tapahtuva aivoaaltojen manipulointi ja säteilytys saataisiin kuriin. Veikkaan ettei tällaisen joustavan Faraday-punotun oloasun suunnittelu ja toteutus olisi edes mikään vaikea juttu. Ja kun 3D-tulostus kehittyy myös metallitulostuspuolella, niin pian saadaan täysin istuvat ja muodinmukaiset Spiderman-tyyliset Faraday-suojaoloasut ihmisten turvaksi. Voi tapahtua heräämisiä ilman ulkoisia vaikutuksia.
Itse karttaisin jokaista henkilöä joka käyttäisi kyseistä asua.
Eikö edes nelinkontin sauma auki?
Maasäteilyä varten Saksalaiset ovat jo valmistaneet sukkia joissa on hopealankaa. Niitä olen käyttänyt. Hopea on sikälikin puhdistava alkuaine että kun kaivoon heitäthopearahan, niin sen vesi on aina puhdasta. Siksi kaivoista löytyy hopearahoja.
Minusta tuo pipo/päähine idea on loistava koska se torjuu mm. kännykän säteilyä. Olkoonkin, että pidän kännykän 2GHz asennossa jolloin sen radioaaltojen läpäisy on pienempi.
Mitä taas tulee kaupungeissa oleviin säteilyihin, niin sielähän joka puolella on kännyköitä ja tietokoneiden langattomia tukiasemia. Ei säteilyä torjuva päähine voi olla kovin huono juttu.
Itse vein vanhan piponi mallin tekijälle ja sanoin että tuollainen. Siinä kun on mukava raitakuvio. Ja koko sekä paksuus vastaavat Suomen olosuhteita. Katsotaan kun saadaan uusi pipo.
Esim. yliopistossa työskentelevillä on todettu kohonneet syöpäriskit, miksiköhän?
Ajattelepa: Tyypillisessä yliopistorakennuksesssa työskentelee n. 100-300 ihmistä keskimäärin 50×50 metrin sisällä. Jokaisella on nykyään työsuhdekännykkä siis tuolla alueella 100-300 kännykkää. Tämän päälle aika monella kannettava tietokone tai tabletti Wlan-yhteudellä. Wlan-tukiasemia rakennuksen joka kerroksessa useita joka käytävissä, auloissa, luentosaleissa, luokissa ja seminaarihuoneissa. Oppilaita voi rakennuksessa olla työaikaan 300-1000, joilla omat kännykät, tabletit ja läppärit Wlan-yhteydellä. 50x50 metrin sisällä on siis satoja ellei tuhansia mikroaaltoja säteileviä mobiililaitteita ja Wlan-tukiasemia. Ajatelkaa se kumuloituva säteilyvaikutus, on vähän kuin mikroaaltouunissa kypsyisi. Ei ihme että syöpä on yliopistomaailmassa yleisempää.
Tuollainen päähine on vaarallinen ukkosenilmalla.
Mutta Faradayn kokopukuoloasu olisi turvallinen koska se johtaisi sähkön maahan ulkopuolelta kuin auton kuori konsanaan ja myös muut sähköiskut kuin faradayn häkki.
Tuota en usko jos salama iskisi koko asuun niin siinä kyllä kärventyisi.
Kyse on siis Faradayn häkistä.
Vitun idiootit, menkää hirteen
Onko jo myynnissä :) ?
Löytyy Faraday-Morphsuit eri väreissä:
http://litbimg4.rightinthebox.com/images/384x384/201304/wvmc1364865328250.jpg
Hinta 300 euroa ja HAARP-aivoaaltosuojaus ja radioaalto/mikroaaltosäteily- ja sähkösuojaus on varma.