Oikein paljon siunauksen täyteisiä syyspäiviä kaikille ihmisille.
Rakkaudessa on voima. Keskustella voi,mutta se kannattaa tehdä rakentavassa sävyssä ei "riitelyn" sävyssä. (tämä ei ole käsky vaan oma mielipiteeni ja toteamus)
Se tosiasia on varmasti tullut todettua täällä jo monesti, että ei seurakunta eikä ihmiset pelasta vaan ainoa , joka pelastaa on JEESUS KRISTUS.
Olenkin tänään täällä pahoittanut mieleni kovin monesti kun olen huomannut miten veli lyö veljeä seurakunnan oppeihin vedoten.
Tämä aika on niin pimeää ja "pahuus" vaanii kaikkialla. Siksi olisikin tärkeää että yhteisestä maljasta juotaisiin ja tuettaisiin toisiamme eikä riideltäisi kuka saa juoda maljasta.
Armo ja Jumalan rakkaus kuuluu kaikille.
Ja usko Vapahtajan sovitustyöhön pelastaa.
Kaikille oikein aurintäyteistä ja siunauksen täyteistä syksyn jatkoa, toivottelen minä
siunausta
1
62
Vastaukset
- Ritva
Kiitos samoin sinulle.
Suuri kiitos ihanasta kirjoituksestasi. Oli mukava lukea kirjoituksesi. Oikein tuli hyvä olo näin sunnuntaipäivänä.
Olen samaa mieltä kanssasi, on mukavampi lukea kirjoituksia, jotka on kirjoitettu mausteenä rakkaus ja kunnioitus toisia kohtaan kuin vihan täyttämiä kirjoituksia. Joskus joitakin kirjoituksia lukiessani olen ajatellut, työpaikallanikin kunnioitetaan enemmän toista ihmistä kuin täällä.
Eikö olekin ihanaa, ettei ole missään muussa pelastusta kuin Jeesuksessa. Hän kuoli meidän syntiemme tähden.
Minäkin koen surua, kun uskovat riitelevät oppikysymyksistä, vaikka meillä pitäisi olla keskinäinen rakkaus.
Sinulle siunausta ja kaikkea hyvää tuleville päivillesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3611476- 639950
- 1505629
- 1443794
- 753760
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi373645- 403388
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal243193- 652835
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak792633