Vahingossa tehty synti.

Noin se on

johtaa tahalliseen syntiin:

Derek Prins.

10

230

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syntinen nuoruus

      Kysyisin, että synti jonka olen tehnyt nuoruudessa, ja en ole ymmärtänyt silloin, että se on se on väärin Jumalan silmissä.
      Armahtaako Jumala sellaisen??? Olen ollut lesboudessa tietämättä, että se on Jumalan tuomion alaista. Nyt olen tutkinut ja lukenut raamattua ja elän uskossa ja rukoillut Isältä tietämättäni tekemiä syntejä anteeksi. Sellaista syntiä, jota en tiedä että se on syntiä. Tietysti omatunto soimaa ja neuvoo ja nyt kun uskossa olen, tietämään mikä on syntiä.

      • Raamattu on totta

        1. Joh. 1:9
        Jos me tunnustamme syntimme, niin Jumala, joka on uskollinen ja vanhurskas antaa meille synnit anteeksi ja puhdistaa meidät kaikesta vääryydestä.

        Pyydä että Jeesus antaisi syntisi anteeksi ja pesisi sinut puhtaaksi verelläsi. Tunnusta hänet elämäsi Herraksi ja Vapahtajaksi ja lähde seuraamaan häntä!


      • Raamattu on totta
        Raamattu on totta kirjoitti:

        1. Joh. 1:9
        Jos me tunnustamme syntimme, niin Jumala, joka on uskollinen ja vanhurskas antaa meille synnit anteeksi ja puhdistaa meidät kaikesta vääryydestä.

        Pyydä että Jeesus antaisi syntisi anteeksi ja pesisi sinut puhtaaksi verelläsi. Tunnusta hänet elämäsi Herraksi ja Vapahtajaksi ja lähde seuraamaan häntä!

        Jeesuksen Golgatalla vuodattama veri pesee synnistä, puhdistaa, parantaa tänä päivänäkin! Oletko tehnyt vielä selkeää uskonratkaisua ja antanut elämääsi Jeesukselle Kristukselle?


      • izumi1

        Kaikki ihmiset ovat perisynnin kantajia, ja siksi myös vastuullisia.


    • Olli the man

      Kaikki on syntiä!

    • izumi1

      Jokainen tehty synti johtuu omasta välinpitämättömyydestä. Jokaisessa on synnin vältämiseen tarvittava tieto. Kukaan ei voi syyttää kuin itseään.

      • izumi1

        Pelkkä aineellsuuden itseisarvostaminen on syntiä. Vain puhdas Henki on synnitöntä.


      • OttoPetteri

        >>...synnin välttämiseen tarvittava tieto...


      • izumi1
        OttoPetteri kirjoitti:

        >>...synnin välttämiseen tarvittava tieto...

        Jos on ollut liian kauan pimeässä, on voinut unohtaa sen mitä valo on.


      • OttoPetteri
        izumi1 kirjoitti:

        Jos on ollut liian kauan pimeässä, on voinut unohtaa sen mitä valo on.

        Se on ihan totta!
        Jos on liian kauan kuunnellut uskonlahkon höpötyksiä ja aivopesua voi helposti unohtaa totuuden.
        Jos on liian kauan kuunnellut ja uskonut kaikkiin niihin pelotteluihin ja tarinoihin mitä lahkot kertovat on voinut unohtaa sen, mikä on totta.
        Jos on liian kauan alistunut eri kirkkokuntien vallan alle, on voinut unohtaa minkälaista on elää omaa elämää ilman, että tarvitsee kysellä toisilta oikeutusta elämäänsä tai tarvitsematta pelätä lahkon jumalan hirmuista kostoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      67
      2801
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2554
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      431
      2217
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2128
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1956
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1692
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1526
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1477
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      26
      1283
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      18
      1165
    Aihe