Tässä on syy mellakointiin ja rikoksiin, sopeutumattomia kehitysmaalaisia puupäitä on päästetty pilaamaan Ruotsi.
http://www.youtube.com/watch?v=TDan9neiSSI&feature=endscreen
http://www.youtube.com/watch?v=TDan9neiSSI&feature=endscreen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
oikein!
.
Pitäkää nyt PalstaBREIVIKIT vaikka PASKAtauko välillä!
Tukholmalaisessa Husbyn lähiössä on ollut UUSI mellakka maanantai-iltana ja tiistain vastaisena yönä.
Mellakoivat nuorisojoukot, kaikkiaan noin 50–100 henkeä, ovat sytyttäneet autoja tuleen, heitelleet poliisia kivillä ja aiheuttaneet yleistä sekasortoa.
Alueelta on kuultu myös räjähdyksiä.
Kun poliisi saapui paikalle, noin parikymmentä nuorta alkoi kivittää heitä.
Ainakin neljä ihmistä on poliisin hallussa epäiltynä tapahtumista.
Mellakat alkoivat Husbyssä jo sunnuntai-iltana.
On mahdollista, että nuorten protestoinnin syynä on viimeviikkoinen välikohtaus, jossa puukolla ohikulkijoita uhannut mies kuoli poliisin luodista.
Toisaalta myös maahanmuuttajavaltaisen Husbyn työttömyyslukujen uskotaan olevan turhautumisen takana.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aR6kkuj5c00
Sentään Nelosen TV uutisissa sanottiin mellakoijien olevan ulkomaalaistaustaisia.
Oliskohan jo aika avata ne " Sini silmät " auki näkemään, se todellisuus mitä tuo
" Ihana kultuuri " saa aikaan alun perin rauhallisessa maassa niin kuin Ruotsi on ollut. Eiköhän olisi aika tunnustaa tuon sakin sopeutumatomuus ja kotoutumattomuus länsimaalaisen kulttuurin joukkoon. Minä ainakin vielä muistan ajan jolloin näitä " Kultuurin lähettiläitä " ei ollut vastuksiksi missään Euroopan maassa. Eikö ollut hyvä elää rauhallisessa Euroopassa silloin kysyn vaan???
onhan poliisilla sarjatuliaseita
reinfelttikin uskals jo ottaa kantaa
Reinfeldt bröt i dag tystnaden om Husby
Statsministern var inte tillgänglig för kommentarer i går.
I dag bröt Fredrik Reinfeldt (M) tystnaden om oroligheterna i Husby.
– Vi har grupper av unga män som tror att man kan och bör med våld förändra samhället. Låt oss vara tydliga. Detta är inte okej. Vi kan inte låta våldet styra.
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article16817867.ab
MTV 3 Uutisissa sanotaan mellakoijien syyttävän työttömyyttä ja sen aiheuttavan mellakointia. Mikä tahansa syy tuntuu kelpaavan näille riehujille syyksi. Ei mikään syy anna lupaa polttaa toisten ihmisten autoja tai kuppaliikkeitä. Saati sitten kivittää palomiehiä jotka tekevät työtään ja yrtittävät estää suuremmat tuhot. Eikö Ruotsin hallitus voi komentaa armeijan kaduille jo nyt seuravaksi yöksi? Vai aikooko ne halata nuo mellakoijat rauhallisiksi?