Voiko polttaa tupakkaa, juoda alkoholia ja käyttää huumeita? Entäs nautintoaineita, kuten kahvia ja leivoksia.
Voiko kuolemanjälkeisessä elämässä käyttää päihteitä?
11
164
Vastaukset
- sielu kuoilematon
kun sielulla ei ole sukupuolta eikä liharuumista niin ei ole tuonpuoleisessa nautintoaineitakaan.. Niitä on vain täällä aineen ja ilmiöiden maailmassa. Samat himot ja taipumukset viedään seuraavaan elämään.
- sun frendis!
Sielu värähtelee omalla ohuella materialistisellla taajuudellaan ja sillä on saman taajuuden ravintoakin. Tosin se ei tarvitse tätä ravintoa elääkseen, vaan ainoastaan nautinnokseen.
Pystymme sieluina nauttimaan kaikesta mistä täälläkin nautitaan, aina kuitenkin sopivasti ja kohtuullisesti.
Niin alhaalla kuin ylhäälläkin!
Muistaakseni Ultra-lehdessä v.2002 oli mielenkiintoinen artikkelisarja kuolemanjälkeisestä elämästä ja olosuhteista siellä.
Muistaakseni siinä kerrottiin, että se ruumis, joka heillä on rajan takana ei tarvitse aineellista ruokaa.
Mutta toisinaan kun sukulaiset ja omaiset kokoontuvat yhteen on tapana juhlistaa tilaisuutta ruokailemalla kuten maanpäälläkin.
Suurin osa käyttää saman aikakauden pukua kuin eläessään maan päällä.
Yleensä kun kehitytään korkeammalle henkiselle tasolle jää kaipuu alkoholiin ja päihteisiin pois rajan takana.- sielu kuolematon
mutta jos kuolee alkoholistina tai narkomaanina on mitä todennäköisemmin samanlaisiin aineisiin himoava seuraavassakin elämässä koska taipumuksemme ja himomme viemme seuraavaan inkarnaatioon.
- JuuliaMaria
Jeesus söi ylösnousemuksensa jälkeen kalaa:
Luuk. 24:41-43
41 Kuitenkaan he eivät vielä tienneet, mitä uskoa, niin iloissaan ja ihmeissään he nyt olivat. Silloin Jeesus kysyi: "Onko teillä täällä mitään syötävää?"
42 He antoivat hänelle palan paistettua kalaa
43 ja näkivät, kuinka hän otti sen käteensä ja söi.
Ylösnousemuksen jälkeen ihmiset ovat täydellisiä, niin kuin enkelit taivaassa. Ja silloin Jumala on vapauttanut heidät lopullisesti kaikista riippuvuuksista, kuten esim. riippuvaisuudesta huumaaviin aineisiin. - sielu kuolematon
kun kuollaan niin siitä Ei enää mätänevä raato ylösnousee tai jopa kalaa mässyttämään...
Vastaus on ei
Täällä elämme ikuisuutta varten,kun tämä elämä kerran päättyy alkaa ikuisuus toisilla kuolema toisilla ikuinen elämä,tämä elämä koskee Jeesuksen omia muilla sitä ei ole he menevät ijankaikkisee kadotukseen.
Se tapahtuu niin kuin raamatun sanassa on kirjoitettu,jeiden nimi puuttu elämän kirjasta joutuvat kadotukseen (helvetti joka on valmiina paholaiselle hänen enkeleilleen).Paras otsikko mitä olen keskustelupalstoilla ikinä nähnyt. Kyllä mulle tuonpuoleisessa astraalijauhatus -kahvi kyllä maistuisi :-D
- sielu kuolematon
ja helvetistä tuoduilla hiilillä grillataan. Tai voihan se piru ottaa maksunkin niistä.
- oletko totta?
Maailmahan on pelkkää "ilmaa" siis illuusiota, mieti tuota otsikon asiaa siltä kannalta.
- Cafe Caribia
"Voiko polttaa tupakkaa, juoda alkoholia ja käyttää huumeita? Entäs nautintoaineita, kuten kahvia ja leivoksia. "
Kyllä ja ennen kaikkea voi häs*iä ilman kumia. Ei oo enää mitään ongelmia.
Ja voi kuunnella perussuomalaisten lässytyksiä ihan rauhassa. Enää ne eivät viekottele idiotismiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle342735Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362581Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532564Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt962084Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle401951Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3121732- 1501526
- 731388
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231158Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.271113